۷ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۷
کد خبر: 83256520
۰ نفر
پارلمان اروپا با لغو تغيير ساعت ها موافقت كرد

تهران – ايرنا – به گزارش دويچه وله، با راي پارلمان اروپا به لغو زمان تابستاني (جلو كشيدن ساعت ها)، اروپا يك گام به پايان اين برنامه زماني نزديك شد.

تارنماي آلماني دويچه وله ديروز (6 فروردين) خبر داد كه در جلسه روز سه شنبه، اكثريت قاطع نمايندگان پارلمان اروپا (410 موافق در برابر 192 مخالف) به كشورهاي عضو فرصت دادند كه تا آوريل 2021 (فروردين / ارديبهشت 1400) در مورد تداوم يا پايان تغيير ساعت ها در محدوده جغرافيايي خود تصميم گيري كنند.
به نوشته تارنماي دويچه وله، تمام 28 كشور عضو بايد تا دو سال ديگر كميسيون اروپا را از تصميم خود مطلع ساخته و با دستگاه اجرايي اتحاديه هماهنگي هاي لازم را به عمل آورند تا تصميماتشان بر عملكرد بازار واحد اروپايي تاثيري نگذارد.
سال گذشته و پس از آنكه نظرسنجي سراسري اتحاديه اروپا نشان از حمايت از لغو برنامه تغيير ساعات بود، كميسيون اروپا پيشنهاد كنار گذاشتن اين برنامه را مطرح كرد. با اين حال، بازوي اجرايي اتحاديه متهم است كه با توجه به در پيش بودن انتخابات پارلمان اروپا (اوائل خرداد) در اين راي گيري تعجيل كرده است.
3 ميليون نفر از 4 ميليون و 600 هزار شركت كننده در نظرسنجي مذكور آلماني بودند و منتقدين كميسيون اروپا را متهم كردند كه قصد تحميل نظرات آلماني ها را بر ديگر كشورهاي عضو داشته است.
به نوشته تارنماي دويچه وله، روسيه كه در سال 2011 به برنامه ساعت تابستاني و جلو كشيدن يك ساعته آن پيوسته بود بر اثر نارضايتي مردم سه سال بعد ساعات خود را به حالت پيشين بازگرداند.
اروپام**3092**2040