مردم سیل زده از عملكرد برخی مسئولان خشمگین هستند

شیراز - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با بیان این كه مردم سیل زده در شیراز از عملكرد برخی مسئولان خشمگین هستند، اهتمام ویژه مسئولان برای رسیدگی به امور آسیب دیدگان سیل و تدبیر اندیشی برای پیشگیری از حوادث مشابه را خواستار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله لطف الله دژكام شامگاه سه شنبه در نشست بررسی ابعاد سیل شیراز كه با حضور رئیس و مسئولان بنیاد مسكن انقلاب اسلامی كشور و استاندار فارس در شیراز برگزار شد، از تغییرات پردامنه در طبیعت انتقاد كرد.
نماینده ولی فقیه در فارس گفت: مسیل را گرفته اند و به ساختمان تبدیل كرده اند، چرا نباید سیل جاری شود؟ چرا شهرداری بلوار كشیده و مسیل را مسدود كرده است؟ آب بالا دست دروازه قرآن باید از كجا سر در بیاورد كه سیل جاری نشود؟
امام جمعه شیراز بیان كرد: تونلی كه شهرداری در منطقه سعدی احداث كرده به رودخانه تبدیل شده است، این تونل هیچ راهی برای فرار آب ندارد، جایی كه شهرداری می خواهد در آینده پارك بسازد، به ارتفاع 2 متر آب جمع شد، صحنه های نابسامان در جریان سیل شیراز مشاهده كردم.
آیت الله دژكام گفت: باید ببینیم شهرداری چه بر سر مردم آورده است، وقتی خود شهرداری به حریم رودخانه خشك تجاوز كرده چه انتظاری از مردم داریم؟ من دو سه جا این تجاوز شهرداری به حریم رودخانه را خودم دیده ام.
وی اضافه كرد: این همه هزینه، وام و تسهیلات پرداخت می شود اما كار به صورت اساسی حل نمی شود ، چرا باید دولت و ملت برای كمك به سیل زدگان این همه كمك كنند و بعد با اندك بارانی دوباره شاهد این خسارت ها باشیم؟
امام جمعه شیراز ادامه داد: در بازدیدها وارد یك كوچه با 4 متر گودی شدیم كه بن بست بود و راه خروج آب نداشت، شهرداری پشت این كوچه 15 مغازه برای فروش ساخته است، آب این كوچه از كجا باید خارج شود؟ نمی شود بنشینیم و فقط نظاره كنیم، مردم حق دارند اعتراض كنند.
وی گفت: استانداری نماینده حاكمیت است و باید موارد خلاف را اصلاح كند ، باید جلو تصمیمات غلط گرفته شود؛ بدتر از این نمی شود كه تخلفات ساختمانی در حریم رودخانه با پروانه شهرداری اجرا شود.
عنایت الله رحیمی استاندار فارس نیز در این جلسه گفت : 70 درصد از بافت مسكونی شهرك سعدی شیراز غیر مجاز و بدون پروانه است، تخریب بافت های غیر مجاز تبعات خاص دارد، حكم برخورد با تخلفات، تخریب است، اما دراین شرایط ما به دنبال اصلاح هستیم.
سیل های پنجم و ششم فروردین 98 در شیراز موجب كشته و زخمی شدن چندین نفر شد و زیان های مالی به همراه داشت.
6113 /1876