سازمان بازرسي هياتي را مامور بررسي اقدام هاي شهرداري تهران كرد

تهران - ايرنا - رئيس سازمان بازرسي كل كشور درپي هشدار سازمان هواشناسي مبني بر بارش شديد باران در تهران و امكان وقوع سيل، هياتي را مامور كرد تا با حضور در مناطق سيل‌خيز پايتخت بر اقدامات پيشگيرانه شهرداري براي جلوگيري از وقوع بحران احتمالي نظارت و نتيجه را گزارش كنند.

به گزارش سه شنبه شب ايرنا از سازمان بازرسي كل كشور، در پي اين دستور ناصر سراج، بازرس كل امور وزارت كشور و شهرداري‌هاي سازمان بازرسي با حضور در مركز كنترل ترافيك (ستاد مديريت بحران شهرداري تهران) و كنترل دوربين‌هاي سطح شهر تهران، وضعيت معابر، كانال‌ها، رود دره‌ها، مسيل‌ها و تونل‌ها را بررسي كرد.
در اين بازديد معاون حمل و نقل و ترافيك و خدمات شهري شهرداري تهران توضيحاتي درخصوص اقدام هاي پيشگيرانه نظير لايروبي مسيل‌ها، آبراه‌ها و رودخانه‌ها و شبكه‌هاي اصلي و فرعي، استقرار ايستگاه‌هاي خدمات شهري در نقاط مختلف شهر، آماده‌باش 130 ايستگاه آتش‌نشاني و استقرار حدود 250 دستگاه ماشين‌آلات سنگين اعم از لودر، بيل مكانيكي، بالابر و همچنين پنج هزار نفر نيروي انساني در سطح شهر تهران ارائه كرد.
در ادامه از برخي نقاط بحراني و حادثه‌خيز نظير رود دره كن، بوستان جوانمردان و نهج‌البلاغه، مترو صادقيه و ارم سبز بازديد به عمل آمد و ضمن تشكر از اقدام هاي شهرداري تهران، تذكرات و هشدارهاي لازم به‌منظور بهبود شرايط به مسئولين امر داده شد.
شبد**1953**1379