هلال احمر به 482 خانواده سیل زده كرمانشاه امداد رسانی كرد

كرمانشاه - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان كرمانشاه گفت: در دو روز گذشته جمعیت هلال احمر به 482 خانواده گرفتار در آبگرفتگی و محاصره در سیلاب در نواحی مختلف استان امداد رسانی كرده است.

آرش لهونی سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، از تجهیز دو سالن ورزشی در شهر زلزله زده سرپل ذهاب برای اسكان اضطراری خانواده های ساكن در چادر و كانكس خبر داد و افزود: قبل از شروع بارندگی ها این خانواده ها در این سالن ها اسكان داده شدند.
او گفت: با توجه به اخطاریه هواشناسی جمعیت هلال احمر با آمادگی كامل برای اسكان اضطراری زلزله زدگان اقدام كرد.
وی در ادامه اظهار داشت: قبل از وقوع سیل تمام افراد و اثاثیه ساكن كانس ها و چادرهای مناطق زلزله زده جابجا شده بود و سیل فقط كانكس های خالی را با خود برد و خسارتی به زلزله زدگان وارد نكرده است.
او با بیان اینكه تمام پایگاه ها و واحدهای جمعیت هلال احمر شهرستان های استان برای مقابله با بحران های احتمالی برف، كولاك و سیل در آماده باش كامل است، گفت: تیم كوهستان جمعیت هلال احمر استان دوشنبه شب سه كوهنورد گرفتار در كوه پروا را نجات دادند.
براساس اعلام سازمان هواشناسی در دو روز اخیر به صورت میانگین، بارش 50 میلی متر باران در استان كرمانشاه ثبت شده است.
زلزله ای به بزرگی 7.3 ریشتر 21 آبان سال 96 سرپل ذهاب را لرزاند كه براثر این حادثه 620 تن جان خود را از دست دادند و بیش از 12 هزار تن نیز مصدوم شدند.
براثر سیل 2 روز اخیر نیز یك تن در شهرستان سرپل ذهاب جان باخت.
براساس اعلام سازمان هواشناسی بارش باران در استان كرمانشاه تا فردا به صورت گسترده و تا آخر هفته به صورت پراكنده ادامه دارد.
3209/3033**1379