90 گروه خسارت خانه هاي سيل زده گلستان را ارزيابي مي كند

گرگان - ايرنا - مديركل بنياد مسكن انقلاب اسلامي گلستان گفت: 90 تيم ارزياب خسارت با حضور در مناطق سيل زده گلستان، خسارت هاي وارد شده به منازل اين مناطق را بررسي مي كنند.

به گزارش ايرنا، محمدتقي زماني نژاد روز سه شنبه در گزارشي از وضعيت برآورد ميزان خسارت وارده به بخش مسكوني در مناطق سيلزده استان اظهار داشت: تاكنون 17 هزار و 800 واحد مسكوني خسارت ديده شناسايي شده كه دو هزار و 800 واحد آن نيازمند نوسازي است.
وي گفت: علاوه بر شهرستان هاي در گير سيلاب و آبگرفتگي در استان، گزارش رانش زمين و خسارت وارده به واحدهاي مسكوني در تعدادي از روستاهاي شهرستان ها به اين اداره كل منعكس شده است.
وي افزود: تا فردا چهارشنبه گزارش تكميل شده از ميزان خسارت وارده به واحدهاي مسكوني به مسوولان مربوطه در تهران ارسال مي شود تا در نشست هيات دولت مطرح و اعتبار موردنياز براي ساخت و تعمير اختصاص يابد.
زماني نژاد گفت: بنياد مسكن انقلاب اسلامي گلستان براي ساخت مسكن در شهرها 500 ميليون ريال وام و 120 ميليون ريال كمك بلاعوض و روستا 400 ميليون ريال وام به همراه 100 ميليون ريال كمك بلاعوض، براي تعمير هر مسكن، 150 ميليون ريال و 40 ميليون ريال كمك بلاعوض و 50 ميليون ريال كمك بلاعوض معيشتي پرداخت مي كند.
6204/3091