2660 نفر از جاذبه های گردشگری شاهین دژ بازدید كردند

مهاباد - ایرنا - رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شاهین دژ گفت: از ابتدای طرح نوروزی /28 اسفند/ تاكنون 2 هزار و 660 نفر از جاذبه های گردشگری این شهرستان بازدید كرده اند.

رقیه حسن پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 552 نفر از این تعداد از جاذبه های تاریخی و فرهنگی، یكهزار و 410 نفر از جاذبه های طبیعی و 700 نفر نیز از جاذبه های دست ساز و بازارچه های این شهرستان دیدن كرده اند.
وی ادامه داد: بیشترین تعداد گردشگران به ترتیب از معماری صخره ای بی بی كند، آبشار اوزان، سواحل رودخانه زرینه رود (جیغاتی) و حجاری صخره ای سماقان بازدید كرده اند.
حسن پور با اشاره به افزایش 12 درصدی تعداد بازدیدكنندگان نسبت به مدت مشابه سال قبل بیان كرد: در این مدت 56 نفر نیز در این شهرستان در مدارس و یك باب مهمان پذیر و مهمانسرای ادارات اقامت كرده اند.
وی با بیان اینكه فضای تلاش و حضور دستگاه های خدمات رسان جهت استقبال و پذیرش مسافران مطلوب است، اضافه كرد: در نوروز امسال با توجه به ناپایداری هوا همچنان شاهد ورود دور دوم مسافران و گردشگران نوروزی به این شهرستان هستیم و پیش بینی می شود آمار بازدید كنندگان افزایش یابد.
حسن پور گفت: سامانه 09629 به صورت شبانه روزی آماده ارایه اطلاعات، پاسخگویی به شكایات و شنیدن پیشنهادات مسافران و گردشگران است.
به گزارش ایرنا شاهین دژ با 92 هزار نفر جمعیت در شمال غرب ایران و جنوب آذربایجان غربی با جاذبه های گردشگری و بناهای تاریخی فراوان، حكایتگر تاریخی پرقدمت بوده و می تواند میزبان خوبی برای گردشگران و میهمانان نوروزی باشد.
شاهین دژ یكی از شهرهای جنوبی آذربایجان غربی است كه در فاصله 225 كیلومتری مركز استان واقع شده است.
9903/6185/7129