۶ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۷
کد خبر: 83255316
۰ نفر
طغيان رودخانه، جاده كازرون - فراشبند را بست

شيراز- ايرنا- فرماندار شهرستان كازرون گفت: جاده كازرون - فراشبند به دليل طغيان رودخانه اعظم جره از صبح سه شنبه تا اطلاع بعدي مسدود شد.

به گزارش ايرنا، داريوش دهقان سه شنبه در گفت و گو با ايرنا اضافه كرد: تا اطلاع ثانوي، مسير مواصلاتي كازرون به سمت فراشبند مسدود است و عبور و مرور از اين مسير امكان پذير نيست.
وي بيان كرد: بارش هايي كه طي 48 ساعت گذشته در اين شهرستان روي داد سبب شده تا آب در رودخانه هاي فصلي و رودخانه اعظم جره، جاري و طغياني شود.
فرماندار شهرستان كازرون افزود: با طغياني شدن رودخانه هاي فصلي شاهد بسته شدن مسير موقت مواصلاتي شهرستان كازرون به سمت فراشبند هستيم البته پل بالاده كه مسير اصلي شهرستان كازرون به سمت فراشبند بود در سال 95 پس از جاري شدن سيل تخريب شد و عمليات بازسازي آن در حال انجام بود.
دهقان اضافه كرد: با توجه به شرايط جوي مسافران مدت اقامت خود را در اين شهرستان افزايش دهند و اگر قصد حركت به سمت اين شهرستان را از مسير فراشبند دارند زمان سفر خود را به تعويق بياندازند.
پيش از اين، 22 بهمن 97 و اواخر بهمن ماه سال 95 طغيان اين رودخانه در پي بارش هاي مستمر باران باعث تخريب پل 350 متري و مسدود شدن راه ارتباطي كازرون – فراشبند – فيروزآباد شده بود.

** اسكان 30 هزار مسافر در كازرون
فرماندار شهرستان كازرون همچنين گفت: با توجه به بارش هاي اخير در شهرستان كازرون بيش از 30 هزار نفر مسافر اسكان داده شده اند.
دهقان اضافه كرد: درهاي مدارس ، حسينيه ها ، اماكن ورزشي و خوابگاه هاي شهرستان كازرون برروي مسافران نوروزي باز است و اين مراكز آماده ارائه خدمات به مسافران نوروزي هستند.
او اضافه كرد: طي 24 ساعت گذشته شهرستان كازرون بيشترين ميزان بارندگي با بيش از 60 ميلي متر را داشته و جاري شدن روان آب ها در شهر باعث شد تا اسكان مسافران نوروزي در سطح شهر امكان پذير نباشد.
وي با بيان اين كه تمهيدات لازم در نظر گرفته شده است افزود: با توجه به جلساتي كه ستاد بحران شهرستان داشت تمام تمهيدات لازم براي مقابله با سيل و روان آب ها در سطح شهرستان در نظر گرفت شد و قبل از نوروز نيز لايروبي صورت گرفت تا شاهد كمترين خسارت وارده به اماكن عمومي و خصوصي باشيم.
دهقان گفت: سمينار دو روزه تاب آوري براي نخستين بار در كازرون برگزار خواهد شد كه نسبت به آموزش افراد اقدام مي كند و در تلاش است تا شرايطي فراهم كند كه دستگاه هاي مختلف در شرايط حساس بالاترين آمادگي را داشته باشند و خسارت هاي وارده نيز به كمترين ميزان خود برسد.
شهرستان كازرون در 120 كيلومتري غرب شيراز واقع است.
ع.پ/7372/ 2027