رئیس جمهوری خواهان خدمات رسانی بیشتر به سیل زدگان مازنی شد

ساری - ایرنا - رئیس جمهوری روز سه شنبه در ارتباط ویدئو كنفرانسی با شورای هماهنگی مدیریت بحران مازندران بر ضرورت كمك رسانی و مساعدت بیشتر دستگاه های اجریی به سیل زدگان این استان تاكید كرد .

به گزارش خبرنگار ایرنا ، دكتر حسن روحانی با قدردانی از اقدام بموقع استاندار مازندران و سایر دستگاه های اجرایی در كمك رسانی به سیلزدگان كه باعث كاهش بحران ناشی از سیل در این استان شد ، گفت : باید خدمات رسانی به مسافران نوروزی هم كه با حجم زیاد در مازندران حضور دارند ، انجام شود.
رئیس جمهوری تاكید كرد : به هر حال این حجم بارش ها برای مسافران نوروزی بی سابقه بوده است و باید ضمن هشدار بموقع به آنها ، خدمات مورد نیاز به این مسافران نیز ارائه شود تا دچار مشكل نشوند.

** پرداخت بموقع خسارت ها با حذف بروكراسی
رئیس جمهوری همچنین با قدردانی از سرعت بخشی در پرداخت خسارت ها به سیلزدگان مازندران ، گفت : استان مازندران توانست با بروكراسی اداری و بانكی كار پرداخت خسارت به سیلزدگان را انجام دهد و این كار باید از سوی تمامی استانداران استان های خسارت دیده ناشی از سیل اجرایی شود.
دكتر روحانی تاكید كرد : نباید اجازه دهیم مشكلات مردم مشمول مرور زمان شود و پرداخت بموقع خسارت ها می تواند بار این خسارت ها را بر دوش مردم كاهش دهد.
رییس جمهوری همچنین اعلام كرد كه هیات دولت در نشست فردا ( چهارشنبه ) نسبت به میزان پرداخت خسارت ها به سیلزدگان استان های كشور از جمله مازندران تصمیم گیری خواهد كرد.

** قدردانی معاون اول از استاندار مازندران
معاون اول رئیس جمهوری نیز در این ارتباط ویدئو كنفرانسی با اشاره به سفرش به استان مازندران ، گفت كه با تلاش شورای هماهنگی مدیریت بحران به ریاست استاندار و حضور میدانی مدیریت ارشد در منطقه و همراهی با خسارت دیدگان ، این استان را از بحران خارج شد.
اسحاق جهانگیری افزود : كار در مازندران برای سیل زدگان بخوبی و بموقع انجام شد و این كار توانست از بحران بیشتر جلوگیری كند.
استاندار مازندران هم در این نشست ویدیو كنفرانسی با اعلام خروج استان از بحران اولیه سیل ، گفت : در مجموع به این استان یك هزار و 300 میلیارد تومان خسارت وارد شد و كار پرداخت غرامت در قالب معیشتی و تعمیراتی در دست اجرا قرار گرفته است.
احمد حسین زادگان از رئیس جمهوری و هیات دولت خواست تا برای كمك به كشاورزان خسارت دیده نیز اعتبار مورد نیاز را تخصیص دهند.
بارش كم سابقه باران از 26 اسفند ماه سال 97 در مازندران سبب طغیان رودخانه ها و جاری شدن سیلاب در مناطق مركزی و شرقی استان شد كه تبعات آن همچنان در برخی شهرستان های استان وجود دارد.
6982/1654