شهيد آجقلي: تربيت يك نسل ضامن آينده كشور است

سمنان- ايرنا- شهيد محمد آجقلي يكي از شهداي دفاع مقدس در بخشي از وصيت نامه خود، اظهار داشت: والدين در تربيت صحيح فرزندان خود در مسير رضاي پروردگار بكوشند چرا كه تربيت درست فرزندان تضمين كننده آينده كشور است.

به گزارش ايرنا، شهيد آجقلي فرزند غلامحسين و شرف بيست و چهارم آذر 1335، در روستاي خيج از توابع شهرستان شاهرود، در خانواده اي مومن به دنيا آمد.
اين شهيد بزرگوار اولين بار به عنوان بسيجي از سوي سپاه شاهرود تيپ 12 گردان وليعصر(عج) براي دفاع از وطن به جبهه هاي نبرد حق عليه باطل اعزام شد.
شهيد آجقلي حدود 18 ماه و 25 روز در جبهه هاي جنگ براي حفظ ايران اسلامي نقش ايفا كرد و سرانجام در 22 فروردين سال 1363، در عمليات پدافندي، در منطقه شلمچه يا باغ رضوان در اثر اصابت تركش به سر و گردن به مقام بلند شهادت نائل گشت.
پيكراين شهيد جليل القدر در گلزار شهداي روستاي خيج در شهرستان شاهرود به خاك سپرده شده است.
استان سمنان سه هزار شهيد تقديم نظام جمهوري اسلامي كرده است.
خبرگزاري جمهوري اسلامي(ايرنا) مركز سمنان در موضوع هاي مختلف فرهنگي و اجتماعي پرونده هاي خبري ويژه با برنامه مشخص را در دستور كار خود دارد.
با هدف قدرشناسي از رشادت ها و دلاوري هاي رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و معرفي فرهنگ ايثار و شهادت به نسل جوان همچنين الگوسازي براي اين نسل، خبرگزاري ايرنا پرونده معرفي شهداي استان سمنان را گشوده است.
معرفي جاذبه هاي گردشگري استان، پرونده سلامت و معرفي كتاب، ديگر پرونده هاي خبري خبرگزاري ايرنا مركز سمنان است.
7342/6103