ديد افقي در گردنه «زمزيران» مهاباد به 15 متر كاهش يافت

مهاباد - ايرنا - رييس اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي مهاباد گفت: مه غليظ ديد افقي در گردنه زمزيران اين شهرستان را به كمتر از 15 متر كاهش داده است.

كريم عبدالله پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: از بامداد امروز به دليل وجود مه غليظ در بسياري از محورهاي مواصلاتي اين شهرستان به ويژه در گردنه ها، ديد افقي به شدت كاهش يافته است.
وي اضافه كرد: ديد افقي در گردنه زمزيران در محور مهاباد - سردشت، به كمتر از 15 متر و در گردنه قره بالاغ در مسير مهاباد - بوكان به 20 متر كاهش يافته است.
عبدالله پور افزود: اين مه غليظ كه با بارش باران نيز همراه است، تردد در اين گردنه ها را با مشكلاتي مواجه كرده و عوامل راهداري در اين محورها براي تسهيل عبور خودروها و كمك به مسافران حضور دارند.
وي گفت: با توجه كاهش ديد افقي، برودت و كاهش دما در اين گردنه ها، شهروندان از سفرهاي غيرضروري خودداري كرده و رانندگان نسبت به بررسي عملكرد مناسب سيستم روشنايي، بخاري و سيستم ترمز خودرو اطمينان حاصل كرده و سپس اقدام به مسافرت كنند.
عبدالله پور از رانندگان خواست قبل از سفر در اين فصل از وضعيت جاده ها با شماره تلفن هاي 42224500، 422223600 و 2-42224501 آگاهي پيدا كنند.
به گزارش ايرنا چهار راهداري در روستاهاي كيتكه (گردنه جواله ره شان)، كله گاوي ( گردنه زمزيران) و آفان در مسير مهاباد - سردشت و گردنه قره بلاغ (مسير مهاباد - بوكان) به همراه راهدارخانه مركزي در مهاباد فعال است.
مهاباد داراي يكهزار كيلومتر راه شامل 235 كيلومتر راه اصلي و فرعي و 700 راه روستايي آسفالت و شوسه است.
3020/6185/7129