۶ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۳:۴۴
کد خبر: 83254751
۰ نفر
پليس با جانفشاني جان كودك گرفتار در سيل را نجات داد

تهران - ايرنا- پس از وقوع سيل در استان فارس و طغيان برخي رودخانه ها و جاري شدن سيل در منطقه دروازه قرآن شيراز، ايثار و از خود گذشتگي يكي از نيروهاي يگان ويژه پليس جان كودك 6 ساله و پدر و مادر وي را نجات داد.

به گزارش بامداد سه شنبه خبرنگار انتظامي ايرنا، اين حادثه زماني رخ داد كه سرنشينان خودرو يكي از هموطنان گرفتار در سيلاب كه هر لحظه در حال غرق شدن بود با فرياد از مردم تقاضاي كمك مي‌كردند.
به گفته برخي شاهدان عيني در اين هنگام يكي از نيروهاي پليس كه شاهده غرق شدن لحظه به لحظه اين خانواده بود با شجاعت كامل و از خود گذشتگي خود را به داخل سيلاب انداخته و با تلاش خاصي كودك 6 ساله را از خودرو خارج كرده و به ديگر نيروها مي رساند.
فرمانده يگان هاي ويژه نيروي انتظامي نيز در اين خصوص گفت‌: نيروي يگان ويژه مذكور پس از نجات معجزه آساي كودك نيمه جان و غرق در گل و لاي به ياري پدر و مادر در حال غرق كودك يادشده شتافته و جان آنان را نيز نجات مي دهد.
سردار حسن كرمي اظهار داشت: پس از احياي جان كودك يادشده در بهداري ناجا، وي و خانواده ايشان جهت انجام اقدامات و مراقبت هاي پزشكي به بيمارستان منتقل شدند.
به گفته وي، به محض اطلاع از وقوع سيلاب در شيراز 32 اكيب از نيروهاي يگان ويژه براي برقراري هرچه بيشتر نظم و امنيت به منطقه اعزام و مستقر شدند.
كرمي خاطر نشان كرد: تاكنون حدود 200 خودرو آسيب ديده از سيل به منطقه تحت كنترل پليس منتقل شده است.
وي اظهارداشت: با توجه به فعاليت همه دستگاه‌ها و فروكش كردن سطح آب اوضاع در حال عادي شدن به پيش مي رود.
شبك**1933**1983**1708