امدادگران نجف آباد، سيلاب راه يافته به برخي از مناطق را تخليه كردند

اصفهان- ايرنا- دبير ستاد مديريت بحران نجف آباد از تخليه سيلاب راه يافته به برخي از مناطق روستايي و شهري اين شهرستان توسط امدادگران خبر داد.

احمدرضا جعفرزاده، بامداد روز سه شنبه در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: نيروهاي ستاد مديريت بحران، در روستاهاي نهضت آباد، حاجي آباد، جوزدان، خيابان هاي منتظري و رجائي و شهرك هاي صنعتي ويلاشهر و نجف آباد اقدام به تخليه آب وارد شده به منازل و واحدهاي تجاري كردند.
وي افزود: امدادگران همچنيين اقدامات لازم را براي جلوگيري از ورود آب به واحدهاي مسكوني و واحدهاي صنعتي بعمل آوردند.
جعفرزاده اعلام كرد: با شروع بارش ها در شهرستان نحف آباد، همه نيروهاي ستاد بحران آماده امداد رساني به آسيب ديدگان و جلوگيري از حوادث احتمالي هستند.
وي گفت: با شروع باران از ساعت 13روز دوشنبه در اين شهرستان، نيروهاي امدادي ستاد بحران در مناطق مختلف براي مقابله با خطرات احتمالي ناشي از سيل به حالت آماده باش كامل درآمده اند.
معاون عمراني فرمانداري ويژه نجف آباد اظهار داشت: دومين جلسه ستاد مديريت بحران در شهرستان نجف آباد براي مقابله با خطرات احتمالي ناشي از سيل، روز دوشنبه تشكيل شد.
وي افزود: به منظور آمادگي هرچه بيشتر مديران و دستگاه هاي مربوط، جلسه ستاد مديريت بحران نجف آباد عصر ديروز تشكيل و تصميمات مهمي در اين زمينه اتخاذ شد.
جعفرزاده، ميزان بارندگي در نجف آباد در 14 ساعت گذشته را بيش از 25 ميليمتر اعلام و خاطرنشان كرد: شهرستان نجف آباد با بارش هاي اسفند سال گذشته و بارندگي هاي جاري از دوره خشكسالي عبور كرده است و امسال پس از سال ها خشكسالي، دوره تَرسالي را تجربه خواهد كرد.
وي بيان اينكه در صورت تداوم بارش ها و براي مواقع ضروري، سالن هاي ورزشي اين شهرستان براي اسكان افراد آسيب ديده در نظر گرفته شده است، گفت: ماشين آلات مجهز امدادي آماده امداد رساني بوده و مرخصي تمام مديران ارشد شهرستان نيز بمنظور حضور دائم در محل لغو شده است.
دبير ستاد مديريت بحران نجف آباد در باره وضعيت روستاها نيز گفت: با تمام دهياران در تماس هستيم و تاكنون مشكل خاصي از لحاظ آسيب هاي ناشي از بارندگي در روستاهاي منطقه بوجود نيامده است.
وي از مردم خواست تا ضمن حفظ خونسردي خود، به مسوولان براي رفع مشكلات احتمالي اعتماد و با آنها همراهي كنند.
جعفرزاده اظهار داشت: بارندگي هاي شديد از ساعت 13 روز دوشنبه آغاز شده است و احتمالا تا پايان روز سه شنبه نيز ادامه خواهد يافت.
شهرستان نجف آباد در30 كيلومتري غرب اصفهان قرار دارد.
6027