گروه هاي بهداشت روان به ياري سيل زدگان شيراز شتافتند

شيراز - ايرنا- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكي شيراز گفت: 12 گروه پزشكي و بهداشت روان براي ياري رساندن به آسيب ديدگان و مصدومان سيل شيراز به مراكز بيمارستاني اين شهر اعزام شدند.

دكتر عبدالرسول همتي دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت : 8 گروه پزشكي و كارشناسان روانشناسي با حضور در بيمارستان هاي شهيد رجايي و نمازي شيراز از آسيب ديدگان سيل دلجويي كردند و خدمات روان درماني به آنان ارائه دادند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكي شيراز اضافه كرد: 4 گروه پزشكي وكارشناسي نيز به كمپ هاي اسكان آسيب ديدگان در شيراز اعزام شدند و هم اكنون در حال ارائه خدمات مشاوره و روان درماني به آسيب ديدگان ناشي از سيل هستند.
وي به آزمايش مداوم آب آشاميدني شيراز اشاره و اضافه كرد: كارشناسان بهداشت محيط با انجام آزمايش هاي لازم بار ميكروبي آب آشاميدني شيراز را مي سنجند و تا كنون هيچ موردي از آلودگي آب اشاميدني شيراز مشاهده نشده است.
همتي اضافه كرد: كاركنان بهداشت محيط در دانشگاه علوم پزشكي شيراز نظارت كافي و كامل بر عرضه محصولات غذايي و آب آشاميدني در شيراز دارند و مردم به شايعات مطرح شده در فضاي مجازي مبني بر آلودگي آب شيراز توجهي نكنند.
سيلاب در دروازه قرآن شيراز خودروهاي مسافران و شهروندان اين شهر را در پنجم فروردين درنورديد تا دومين رخداد غم انگيز سيل در ايران در تقويم 1398 ثبت شود.
اين سيل اتومبيل هاي پارك شده و در حال تردد در دروازه قرآن را تا مسافتي با خود برد و بر روي هم انباشت. پليس، شمار خودروهاي آسيب ديده در اين حادثه را افزون بر 100 خودرو اعلام كرد.
در اين حادثه، 17 نفر فوت كردند و 35 نفر مصدوم شدند. جانباختگان اين حادثه 6 مرد، هفت زن و چهار كودك بودند.
بدين ترتيب پس از سيل استان گلستان كه در آغاز سال 1398 صفحه اي غم انگيز را در نوروز رقم زد، سيل پنجم فروردين شيراز نيز موجي از تالمات روحي را برانگيخت.
6113 / 1876