3080 مسافر نوروزي در ستاد فرهنگيان مهاباد اسكان يافتند

مهاباد - ايرنا - مدير آموزش و پرورش مهاباد گفت: سه هزار و 80 نفر از ابتداي فعاليت مراكز پذيرش و اسكان ميهمانان فرهنگي نوروزي در اين شهرستان پذيرش شده اند.

كامبيز شاوله روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: از ابتداي فعاليت ستادهاي اسكان اين شهرستان تاكنون اين تعداد در قالب 860 خانوار در مراكز اقامتي آموزش و پرورش پذيرش و اسكان داده شده اند.
وي با بيان اينكه اين تعداد شامل هفت هزار و 700 نفر روز ميهمان است، اضافه كرد: مهاباد هم اكنون رتبه نخست اسكان فرهنگيان آذربايجان غربي را به خود اختصاص داده است.
شاوله ادامه داد: 15 مدرسه با 152 كلاس در قالب تيپ هاي مختلف شامل ويژه، الف و ب تقسيم بندي و براي پذيرايي از ميهمانان نوروزي امسال تجهيز شده است.
وي بيان كرد: در كلاس هاي تيپ ويژه امكاناتي مانند تخت، پتو و بالش، تلويزيون و يخچال در كلاس ها وجود دارد و كلاس هاي تيپ الف نيز به تمام اين امكانات به جز تخت تجهيز شده و در تيپ ب نيز تلويزيون و يخچال به صورت عمومي است.
مدير آموزش و پرورش مهاباد گفت: 2 مدرسه ديگر با 61 كلاس درس براي مواقع ضروري مشخص شده است كه اگر تعداد ميهمانان نوروزي افزايش پيدا كند، پذيرش در اين 2 مدرسه نيز انجام مي شود.
شاوله يادآور شد: خانه معلم اين شهرستان نيز با ظرفيت 25 اتاق و 130 تخت و 2 رستوران پذيراي مسافران نوروزي است.
وي تاكيد كرد: ستاد اسكان فرهنگيان مهاباد تمام تلاش خود را به كار مي گيرد تا ميهمانان نوروزي با خاطره هاي خوبي اين شهرستان را ترك كرده و در سال هاي آينده نيز مهاباد را براي مسافرت انتخاب كنند.
شاوله در خصوص تعداد ميهمانان نوروزي سال 1397 نيز اظهار داشت: در نوروز امسال در مجموع 165 كلاس در 15 مدرسه براي پذيرش مهمانان نوروزي تجهيز شده بود كه 33 هزار و 140 نفر روز در اين شهرستان اسكان يافتند.
به گزارش ايرنا، فعاليت مراكز پذيرش و اسكان ميهمانان نوروزي در مراكز اقامتي آموزش و پرورش مهاباد از روز دوشنبه 28 اسفند ماه 1397 آغاز شده و تا 12فروردين 98 ادامه دارد.
شهرستان مهاباد با 237 هزار نفر جمعيت در جنوب آذربايجان غربي واقع شده است و يكي از مهمترين قطب هاي گردشگري در غرب كشور به شمار مي رود كه به نگين گردشگري آذربايجان مشهور است.
در تعطيلات نوروزي سال گذشته در مجموع 467 هزار نفر از جاذبه هاي گردشگري اين شهرستان بازديد كرده بودند.
مهاباد 92 اثر تاريخي ثبت شده ملي دارد كه سد مهاباد، غار سهولان، تالاب كاني برازان، موزه و حمام ميرزا رسول، تخته سنگي فقره قا، برده كنته و مسجد جامع از مهمترين اثرهاي تاريخي و جاذبه هاي گردشگري اين شهرستان است.
مهاباد داراي 133 اتاق در قالب چهار هتل، 49 اتاق در قالب سه مهمانپذير و 11 سويت در قالب يك هتل آپارتمان است.
9903/6185/7129