۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶
کد خبر 83253584
۰ نفر
كشف اسناد جدیدی متعلق به ونگوگ در لندن

تهران- ایرنا- اسناد جدیدی متعلق به «ونسان ونگوگ»، نقاش هلندی قرن نوزدهم از زمان زندگی وی در خانه‌ای در لندن پیدا شده كه جنبه‌های جدیدی از زندگی این هنرمند را در ماه‌های زندگی در این شهر پیش‌روی علاقمندان تصویر می‌كند.

ونسان ونگوگ (Vincent van Gogh) نقاش هلندی (1853 تا 1890) در سبك پست امپرسیونیسم نقاشی می كرد و یكی از مهم ترین شخصیت های هنر غرب در قرن نوزدهم به شمار می آید. هر چند وی در دوران زندگی گمنام بود؛ بعد از مرگ و در میانه قرن بیستم به یكی از مهم ترین شخصیت های هنر غرب تبدیل شد.
آثار زیادی از وی برجای مانده است و تنها در یك دهه بیش از دو هزار و 100 اثر هنری از جمله 850 نقاشی رنگ روغن در دو سال آخر عمرش خلق كرد. ونگوگ كه سال های زیادی در فقر و فاقه زندگی و با بیماری روانی افسردگی دست و پنجه نرم می كرد؛ سرانجام با خودكشی به زندگی دنیایی اش پایان داد و بر رمز و راز پیرامون این هوش هنرمندانه افزود.
به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی روزنامه انگلیسی گاردین، اسنادی كه جدیدا پیدا شده اند شامل مجموعه ای كاغذها و طرح های نقاشی مچاله شده و جزوه ای از دعاها و سرودهای مذهبی منتشر شده به سال 1867 هستند كه در زیرسازی كف و لابه لای الوارهای سقف خانه شماره 87 «هكروفورد رود» قرار داده شده بودند.
ونگوگ بیش از یك سال از ماه مه 1873 در این خانه زندگی می كرد. این اسناد هنگام بازسازی خانه اوایل سال جاری پیدا شده و قرار است از 27 ماه مارس (7 فروردین) در موزه تیت لندن به نمایش درآید.
این اسناد كه اكنون بخشی از آن در اختیار متولیان آثار ونگوگ قرار دارد، مربوط به دوره ای پرشور از زندگی احساسی و روحانی این هنرمند هلندی است. زمانی كه او در هكرفورد رود زندگی و برای «كونت گاردن» یك سوداگر آثار هنری كار می كرد و گفته می شود عاشق «یوژنی لویر» دختر 19 ساله صاحب خانه بوده است.
ونگوگ همچنین در این زمان مسیحی معتقدی بود و جزوه های مذهبی پیداشده در این خانه توسط ناشری واقع در خیابان محل گالری ونگوگ منتشر شده اند.
«مارتین بیلی» (Martin Bailey) كارشناس آثار ونگوگ گفت: این كشف در مورد زمان زندگی ونگوگ در بریكستون بسیار قابل توجه است و می تواند به بازسازی نمای زندگی ونگوگ در خانه هكرفورد رود كمك كند.
از مجموعه اسناد یافت شده دو سند به نام لویرد در زمان ونگوگ بیمه شده اند. یكی از معماران این خانه همچنین نقاشی های آبرنگی را زیر زیرسازی كف در طبقه دوم یافته است كه كار یوژنی هستند، البته اسناد دیگری پیدا شده كه هنوز در مورد آنها به خوبی تحقیق نشده است.
این موضوع كه همه این اسناد در زیرسازی كف اتاق ها و لابه لای الوارهای سقف پنهان شده بودند نه در جای دیگر، نشان از اهمیت آنها دارد كه از روی عمد و برای محافظت آنجا قرار داده شده اند.
این خانه ابتدا توسط یك پستچی كنجكاو در سال 1971 كشف شد كه به دنبال یافتن همه محل های سكونت خانم لویر بود.
«ژیان وانگ» (Jian Wang) موسیقی دان و نوازنده حرفه ای ویولون و همسرش «الیس چیلد» (Alice Childs) این خانه سه طبقه را در سال 2012 در یك مناقصه خریده اند و اكنون كاملا بازسازی شده است.
آنها قصد داشتند خانه را به مكانی خلاق برای هنرمندان چینی در حال سفر به انگلیس تبدیل كنند، تصمیمی كه بیلی از آن را می ستاید و می گوید: این خانه به مامنی برای هنرمندان چینی تبدیل می شود.
فراهنگ**9157** 9053