مسیر‌انتقال آب آق قلا تاثیری بر روند سیلاب گمیشان ندارد

تهران- ایرنا- سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینكه این نهاد نظامی مسیر‌انتقال آب آق قلا را با موفقیت ایجاد ‌كرد، گفت: این اقدام هیچ تاثیری بر روند سیلاب گمیشان ندارد و خطوط ریلی گرگان اینچه برون سلام است.

سردار رمضان شریف بامداد دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار دفاعی ایرنا، اظهار كرد: یگان مهندسی نیروی زمینی سپاه عملیات انفجار و ایجاد شكاف برای رهاسازی آب شمال شهر آق قلا درخط ریل راه آهن به سمت مزارع و دشت ها كه منجر به برقراری ارتباط این شهر با روستاهای شمال آن را امشب (یكشنبه) با موفقیت انجام داد.
وی با بیان اینكه این شكاف در مسیر راه آهن گرگان و اینچه برون ایجاد شده است، گفت: اجرای حرفه ای این‌عملیات توسط متخصصان نیروی زمینی سپاه هیچ آسیبی به خطوط ریلی وارد نكرد.
سخنگوی سپاه پیش بینی كرد: با رهاسازی آب انباشت شده در منطقه شهر آق قلا به تدریج با شرایط بهتری مواجه و عملیات خدمت‌رسانی نیروهای امدادی نیز با سهولت ادامه خواهد یافت و ارتباط شهر آق‌قلا با روستاهای شمال این شهر برقرار می‌شود.
سردار شریف با اشاره به شایعات ایجاد شده در فصای مجازی مبنی بر اینكه این اقدام منجر به زیر آب رفتن گمیشان می‌شود، گفت: عملیات گروه مهندسی سپاه در منطقه هیچ تاثیری در روند سیلاب گمیشان ندارد.
سیام*9612**شبس**1613