۴ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۰
کد خبر: 83252970
۰ نفر
پیوند با پویش «هلال احمر»

تهران–ایرنا– «پویش هلال احمر» كه امروز (یكشنبه) در ارتباط با سیل استان های گلستان و مازندران شكل گرفت، این انگاره را دنبال می كند كه كمك رسانی به هموطنان شمال كشور فقط باید از طریق كانال هلال احمر انجام شود.

به گزارش ایرنا، بارش های چند روز اخیر باعث وقوع سیل در استان های گلستان و مازندران شد و خسارت هایی فراوان را به مردم این منطقه از كشورمان تحمیل كرد.
در این ارتباط، مسوولان هلال احمر كشور - كه نمی خواستند كمك رسانی به مردم، مانند آنچه در واقعه زلزله كرمانشاه رخ داد، تكرار شود و هركس برای خود شماره حسابی بدهد - در بیانیه ای اعلام كرد كه هموطنان می توانند جهت اهدای كمك های نقدی خود برای جبران خسارات سیل زدگان شمال كشور از مسیرهایی قانونی اقدام كنند.
هلال احمر در بیانیه خود، شماره حساب، شماره كارت، شماره شبا و كد دستوری برای پرداخت موبایلی را اعلام كرد كه به این شرح است:
- شماره حساب 99999 نزد تمامی بانك های كشور به نام جمعیت هلال احمر
- واریز از طریق شماره كارت: 6104337770064606
- شماره شبای بانك ملت: 920120.000.000.000.099999
واریز با كد دستوری: *780*112#
در این راستا، دادستان مازندران از مردم خواست كه از واریز پول با عنوان كمك به سیل‌زدگان به حساب اشخاص پرهیز كنند و تنها مراكزی كه مردم در صورت تمایل می‌توانند پولی را با عنوان كمك به سیل‌زدگان واریز كنند، جمعیت هلال‌احمر و كمیته امداد امام خمینی (ره) است.
در ادامه، دیگر مسوولان كشوری از جمله رئیس دفتر رئیس جمهوری و وزیران امور خارجه، فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان و ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در پیام هایی در شبكه های اجتماعی از مردم خواستند كه كمك های خود را از طریق كانال هلال احمر و با پویشی به نام هلال احمر به هموطنان شمال كشور اهدا كنند.

** بهترین و مطمئن ترین كانال، جمعیت هلال احمر است
«محمود واعظی» رییس دفتر رییس جمهوری در صفحه اینستاگرام خود نوشت: مشكلی برای تامین اقلام ضروری سیل زدگان وجود ندارد اما رد احسان هم جایز نیست. در این مسیر نیز ثابت شده است كه بهترین و مطمئن ترین كانال، جمعیت هلال احمر است.

**پیوستن خانواده ظریف به پویش هلال احمر
«محمدجواد ظریف» وزیر امورخارجه كشورمان نیز در صفحه اینستاگرام خود نوشت: ما بارها برای ایران ایستاده‌ایم، چه در جنگ، چه در مذاكره و چه در كنار دردهای هموطنان رنجدیده؛ و باز هم باید در كنار ایران ایستاد تا وطن، گلستان شود بنابراین من و خانواده ام به پویش هلال احمر برای كمك به آسیب زدگان سیل گلستان و مازندران پیوسته‌ایم.

** دعوت وزیر فرهنگ برای یاری هموطنانمان در گلستان و مازندران
«سید عباس صالحی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در صفحه شخصی خود در توئیتر، نوشت: «در بهاران مهر، كاشانه های ویران و دیدگان گریان هموطنان سیل زده در گلستان و مازندران منتظر یاری مان هستند هنرمندان و نویسندگان كشور، پیشتازان این موج مردمی خواهند بود».
او نیز تصویری كه واعظی و ظریف در پست اینستاگرام خود منتشر كرده اند را انتخاب كرده است؛ این تصویر، كمك یكی از اعضای جمعیت هلال احمر به یكی از هموطنان سیل زده را نشان می دهد كه بر روی تصویر، شماره حساب جمعیت هلال احمر نیز نوشته شده است.

** پیوستن خانواده جهرمی به پویش هلال احمر
«محمدجواد آذری جهرمی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه اینستاگرام خود نوشت: از دوستان هلال احمر پیگیر وضعیت سیل در شمال‌كشور بودم، از همت عالی امدادرسانان گفتند و خواستار كمك مالی بودند. اكنون هشتگ‌ زدن كافی نیست و همه‌با‌هم باید كمك كنیم. همسرم و من حقوق اسفندماه‌مان را و فرزندانم عیدی‌هایشان را، برای كمك به عزیزان آسیب دیده در سیل گلستان و مازندران اختصاص دادیم.
آذری جهرمی در ادامه پیام خود نوشت: «از همه شما مردم دلسوز و دوست‌داشتنی، دكتر جهانگیری معاون اول محترم، دكتر محمدباقر قالیباف گرامی، رامبد جوان، جناب خان عزیز و علیرضا بیرانوند دروازه‌بان محبوب تیم ملی كشورمان دعوت می‌كنم به این پویش بپیوندید».

** وزارت ورزش به پویش هلال احمر پیوست
«مسعود سلطانی فر» وزیر ورزش و جوانان، معاونان این وزارتخانه، مدیران استانی و ستادی و رئیسان فدراسیون های وزارت ورزش و جوانان به پویش هلال احمر برای كمك به آسیب دیدگان سیل شمال كشور پیوستند.

** رسانه ملی كد دستوری هلال احمر را تبلیغ كند
«پرویز اسماعیلی» معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهوری نیز در صفحه شخصی خود در شبكه اجتماعی توئیتر نوشت: بجاست رسانه ملی علاوه بر اطلاع رسانی، این ستاره مربع را نیز در برنامه های نوروزی و زیر نویس ها تبلیغ كند *780*112# (كد دستوری هلال احمر برای حمایت مالی از هموطنان عزیز در شمال كشور)

** پیوستن جامعه دوچرخه سواری كشور به پویش هلال احمر
روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری آمادگی ورزشكاران، پیشكسوتان و هیات های دوچرخه سواری سراسر كشور را جهت حمایت از كمپین هلال احمر اعلام كرد
در این پیام تاكید شده است: همچون سنوات گذشته جامعه دوچرخه سواری كشور آماده كمك رسانی و امداد به مردم سیل زده می باشند.

** تشكیل ستاد در وزارت ورزش برای پویش برای كمك به سیل زدگان
«محمد رضا داورزنی» در گفت و گو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان گفت: «با دستور آقای سلطانی فر در وزارتخانه ستادی تشكیل شده است و تمامی فدراسیون های ورزشی كمك ها نقدی خود را به شماره حساب سازمان هلال احمر واریز می كنند».
داورزنی افزود: «جامعه ورزش مثل همیشه در كنار مردمی است كه همواره همراه و مشوق همه بوده اند و امروز همه باید در كنار هم یاری رسان مردم سیل زده بخصوص در شهرستان های استان گلستان باشیم».

** پیام اینستاگرامی رامبد جوان
رامبد جوان، بازیگر، كارگردان و مجری تلویزیون نیز در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «بازم دم شما گرم و البته عزیزانمون در هلال احمر».
او نیز هشتك هایی مانند هلال احمر، سیل، گلستان و مازندران را انتخاب كرده است.
**3070**1058**9189