ارزش افزوده غیرنفتی رونق تولید را دوچندان می كند

ساوه - ایرنا - نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش ارزش افزوده ناشی از اقتصاد غیر نفتی، رونق تولید در بخش های مختلف از جمله صنعت و كشاورزی را تسهیل می كند.

«محمدرضا منصوری» روز یكشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شهرستان های ساوه و زرندیه سهم بسزایی در تولیدات صنعتی و كشاورزی دارند و ارزش افزوده بالایی را برای استان مركزی و كشور ایجاد می كنند.
وی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام «رونق تولید» اظهار داشت: در همین راستا باید با هموارسازی مسیر تولید و افزایش كمی و كیفی تولیدات داخلی نیازهای جامعه در داخل كشور تامین شود.
عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش كمی تولیدات سبب می شود تا در گذر زمان نقایص محصولات تولیدی مشخص و بر كیفیت آنها افزوده شود.
منصوری اظهار داشت: تا زمانی كه واردات كالا به كشور ادامه پیدا كند، رونق تولید محقق نمی شود؛ بنابراین دوران تحریم فرصت مناسبی است تا با كنترل ورود كالاهای مشابه تولید داخل به كشور، بازار تولیدات داخلی و معیشت مردم بهبود یابد.
وی بیان كرد: فعالیت روزافزون صنایع تولیدی و صادرات كالاهای ساخت ایران در بازارهای جهانی به خصوص كشورهای همسایه در كنار فروش داخلی محصولات موجب افزایش اشتغال و خود كفایی كشور می گردد.
شهرستان ساوه با تولید سالانه 600 هزار تن انواع محصولات كشاورزی و فعالیت افزون بر 500 كارخانه یكی از قطب های مهم كشاورزی و صنعتی در استان مركزی و كشور محسوب می شود.
9921/6539/3075