تصادفات جاده ای خراسان جنوبی 100 درصد افزایش یافت

بیرجند - ایرنا - رئیس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: تصادفات جاده ای استان در تعطیلات نوروزی امسال تاكنون نسبت به مدت مشابه سال قبل 100 درصد افزایش داشته است.

سرهنگ علیرضا رضایی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت 39 فقره تصادف جرحی و هفت فقره تصادف فوتی در استان رخ داد كه در این حوادث 15 نفر جان باختند و 94 نفر نیز مصدوم شدند.
وی با بیان اینكه آمار تصادفات جاده ای استان در ایام نوروز امسال نگران كننده است اظهار داشت: میزان تصادفات فوتی و جرحی بیشتر در غرب استان رخ داده است.
رئیس پلیس راه خراسان جنوبی با بیان اینكه تمامی جاده های مواصلاتی استان ترافیك سنگین دارند عنوان كرد: جاده های دیهوك – كرمان، دیهوك – فردوس، فردوس – بجستان، طبس - یزد و طبس - بشرویه ترافیك سنگین تر است.
وی به تمامی رانندگان توصیه كرد؛ با توجه به ترافیك بالا در جاده های مواصلاتی استان، سرعت مطمئنه را رعایت كرده و از هر گونه تجاوز و انحراف به چپ به ویژه مكان هایی كه دید كافی ندارند پرهیز كنند.
رضایی گفت: همچنین به رانندگان وسایل نقلیه سواری توصیه می شود هنگام خستگی و خواب آلودگی از ادامه رانندگی در جاده پرهیز كنند و در چنین شرایطی اسرار به رسیدن فوری به مقصد نداشته باشند.
وی از رانندگان خواست برای مسافرت های خود مدیرت زمان داشته باشند و افزود: رانندگان نباید كمبود زمان را با سرعت زیاد جبران كنند از همه مهمتر اینكه خونسردی خود را حفظ كرده و صبر و حوصله داشته باشند.
7557 * 6054