آغاز فعاليت پزشكان و دامپزشكان جهادگر در لمزان بندر لنگه

بندرعباس-ايرنا- فعاليت گروه جهادي شهيد هدايت در لمزان شهرستان بندرلنگه در قالب سه بخش پزشكي، دندان پزشكي و دامپزشكي آغاز شد.

مدير اجرايي گروه جهادي شهيد هدايت روز يكشنبه در گفت وگو با ايرنا افزود: اين گروه جهادي متشكل از 150 نفر پزشك و متخصص است كه تا 10 فروردين در لمزان خدمات پزشكي، دندان پزشكي و دامپزشكي و همچنين آموزش هاي پيشگيرانه از بيماري را ارائه مي دهد.
محمد صفي خاني ادامه داد: اكنون 2 درمانگاه پزشكي و دندانپزشكي تجهيز شده و داروهاي مورد نياز بيماران به صورت رايگان به آنان داده مي شود و اگر فردي نياز به مداواي بيشتري داشت به صورت رايگان به مركز استان اعزام و درمان خواهد شد.
وي اضافه كرد: علاوه بر پزشك عمومي و دندانپزشك، متخصصان قلب، اورولوژي، اطفال، زنان، دندانپزشك كودكان، جراح ريشه دندان، متخصص فك و صورت و داروساز در اينجا حضور دارند و همچنين چهار تيم چهار نفري دامپزشكي به صورت سيار به روستاها سركشي و خدمات خود را ارائه مي دهند و در كنار آنان نيز يك گروه براي آموزش پيشگيري از بيماري ها در روستاها حضور دارند.
مدير اجرايي گروه جهادي شهيد هدايت اظهار داشت: بيماران از نقاط مختلف منطقه به صورت رايگان به محل درمانگاه هاي برپا شده منتقل و رايگان هم بازگردانده مي شوند.
قابل ذكر است: اين گروه جهادي روزانه به 500 نفر در درمانگاه هاي پزشكي دندانپزشكي خدمات درماني ارائه خواهند داد.
شهرستان بندرلنگه در 251 كيلومتري غرب بندرعباس واقع شده و با هشت هزار و 210 كيلومتر مربع مساحت داراي پنج شهر به نام هاي ( بندرلنگه، كيش، كنگ، بندر چارك، لمزان) و چهار بخش به نام هاي (مركزي- مهران-شيبكوه –كيش ) است.
3219/2094