شهرهاي مرزي كردستان جز امن‌ترين هاي كشور هستند

سنندج - ايرنا - معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار كردستان گفت: با اقتدار نيروهاي نظامي و انتظامي و حضور و همراهي مردم شهرهاي مرزي اين استان جز امن ترين شهرهاي كشور هستند.

به گزارش خبرنگار ايرنا، حسين خوش اقبال شامگاه شنبه در جريان بازديد از مراكز اقامتي، هتل ها و اوژانس بيمارستان رازي بانه با اشاره حضور مسافران و گردشگران خارجي در كردستان اظهار داشت: حضور و اعلام رضايتمندي مسافرين از وضعيت موجود و برخورد مردم نشان از امنيت پايدار در كردستان بويژه شهرهاي مرزي كردستان است كه علارغم مرزي بودن شهرهاي بانه و مريوان جزء امن ترين شهرهاي كشور هستند.
وي با اشاره به ظرفيت هاي جذب گردشگر در شهرستان بانه گفت: آمار حضور مسافرين در شهرستان بانه نشان از امنيت پايدار در اين شهرستان مرزي دارد كه ريشه آن در برخورد مردم با مسافرين است مردم ثابت كردند كه به نظام و كشورشان پايند هستند.
خوش اقبال ادامه داد:مردم در كنار نيروهاي نظامي و انتظامي حضور دارند و اين امنيت پايدار با حضور و همراهي مردم و تدابيري كه دولت تدبير و اميد در شهرهاي مرزي انديشيده ايجاد شده است كه بايد براي حفظ آن تلاش بيشتر انجام شود.
وي گفت: از شهرداري ها استان توقع داريم شهرها را براي حضور گردشگران و مسافرين آماده كنند و به نظافت، روشنايي و خط كشي معابر و خيابان ها بيشتر توجه كنند.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري كردستان تاكيد كرد: مسئولين بايد در برخورد با مردم اخلاق را سرلوحه كارهاي خود قرار دهند چراكه مردم با مشكلات اقتصادي و معيشتي دست و پنجه نرم مي كنند و شايسته بهترين خدمات هستند.
سرپرست فرمانداري بانه نيز در ادامه اظهار داشت: با آغاز تعطيلات نوروزي تاكنون 90 هزار نفر مسافر از اقصي نقاط كشور به بانه سفر كردند و 28 هزار نيز در مراكز اقامتي هتل ها، مهمانپذيرها و مراكز اسكان فرهنگيان به صورت شبانه اسكان داده شدند.
محمد امين زاده افزود: براي نظارت و كنترل بر اماكن اقامتي، رستوران ها، فروشگاه هاي مواد غذايي، داروخانه و اوژانس هاي گشت هاي مشترك بازرسي و نظارت تشكيل شده كه اين گشت ها به صورت شبانه روزي از مراكز مختلف سطح شهر بازيد مي كنند.
وي با اشاره به وضعيت مناسب ورود گردشگر به بانه گفت: امسال وضعيت پذيرش گردشگران بهبود يافته ومراكز اقامتي شهرستان ظرفيت پذيرش يك هزار و 800 نفر مسافر به صورت شبانه دارد.
به گزارش ايرنا ، اماكن اقامتي دائمي شهر بانه شامل هشت هتل، پنج مهمانپذير، چهار هتل آپارتمان، يك واحد فرهنگي رفاهي ويژه فرهنگيان و 72 منزل استيجاري مجوز دار با ظرفيت يك هزار و 800 نفر براي اقامت شبانه مسافرين نوروزي شهرستان بانه فراهم شده و همچنين16 مدرسه، 2 سالن ورزشي وسه پارك هم براي برپايي چادر و اسكان موقت مهمانان پيش بيني شده است.
حسين خوش اقبال و جمعي از مسئولين شهرستان مرزي بانه شامگاه شنبه از مركز اقامتي فرهنگيان، هتل ها، مهمانپذيرها و اوژانس بيمارستان رازي بازديد كردند.
شهرستان مرزي بانه با 158 هزار نفر جمعيت در 270 كيلومتري غرب سنندج مركز استان كردستان واقع شده است.
7469 / 3034