100هزار نفر از طرح آرامش بهاري سيستان وبلوچستان بهره مند شدند

زاهدان- ايرنا- مديركل اوقاف و امور خيريه سيستان و بلوچستان گفت: حدود 100 هزار زائر از 28 اسفند تاكنون در قالب طرح نوروزي آرامش بهاري در بقاع متبركه استان از خدمات اين اماكن مقدس بهره مند شدند.

حجت الاسلام محسن مومني مقدم روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: امسال طرح آرامش بهاري در بقاع متبركه سيد باقر و بي بي دوست، خواجه مهدي زابل، سيد مهدي ايرانشهر، سيد غلامرسول چابهار، نظرگاه حضرت ابوالفضل هامون، مساجد بين راهي خاش، كهورك و بزمان و زائرسراي امام رضا (ع) زاهدان با حضور 11 مبلغ در حال برگزاري است.
وي افزود: اين طرح در راستاي تدابير رهبر معظم انقلاب مبني بر تبديل اماكن متبركه به قطب گردشگري و فرهنگي به اجرا در آمده است و تا 14 فروردين ادامه دارد.
مديركل اوقاف و امور خيريه سيستان و بلوچستان افزود: در اين طرح علاوه بر پاسخگويي به مسائل شرعي، مشاوره، برگزاري نماز جماعت خدمات رفاهي به مسافران ارائه و ايستگاه هاي سلامت راه اندازي شده است.
وي ارائه مشاوره خانواده، ازدواج ، مباحث ديني و پاسخ به شبهات ديني را از ديگر برنامه هاي پيش بيني شده در اين طرح عنوان كرد.
حجت الاسلام مومني مقدم از دست اندركاران و خادمان مساجد بين راهي و بقاع متبركه كه در ايام تعطيل مشغول خدمت رساني هستند قدرداني كرد.
به گزارش ايرنا 13 بقعه و زيارتگاه در مناطق مختلف سيستان و بلوچستان براي حضور و عبادت زائران و مومنان وجود دارد.
7316**3213