ترافيك در محورهاي ارتباطي بوشهر نيمه سنگين است

بوشهر-ايرنا- رئيس پليس راه استان بوشهر گفت: هر روز بر حجم ترافيك ورودي به اين استان افزوده مي‌شود ولي با اين حال ترافيك محورهاي ارتباطي استان همچنان نيمه سنگين و روان است.

به گزارش ايرنا، سرهنگ جابر پاپري شنبه شب در جمع خبرنگاران افزود:محورهاي كنار تخته - دالكي، خوزستان - ديلم و فيروزآباد - جم از پرترددترين محورهاي ارتباطي استان بوشهر به شمار مي رود.
وي بيان كرد: از ابتداي طرح نوروزي تاكنون سه فقره تصادف منجر به فوت در استان بوشهر رخ داده است كه در پي آن سه نفر جان خود را از دست دادند.
پاپري ادامه داد: با اين حال تلفات جاده اي استان بوشهر نسبت به مدت مشابه سال گذشته 50 درصد كاهش يافته است.
وي اضافه كرد: با توجه به اعلام هواشناسي مبني بر بارش نزولات آسماني از روز يكشنبه تا اواخر روز سه‌شنبه، لغزندگي سطح معابر و كاهش ضريب اصحطكاك لاستيك خودرو انتظار مي رود رانندگان سرعت مطمئنه را در دستور كار جدي قرار دهند.
پاپري يادآور شد: سرعت و سبقت غيرمجاز، تجاوز به چپ و نبستن كمربند ايمني از جمله تخلف هاي حادثه‌ساز رانندگي است كه بايد از آن اجتناب شود.
وي بيان كرد: رانندگان براي جلوگيري از هر گونه حادثه‌اي فاصله خود را با اتومبيل جلويي حفظ كنند و بعد از هر دو ساعت رانندگي 15 تا 20 دقيقه استراحت داشته باشند.
پاپري گفت: رانندگان در حين رانندگي از تلفن همراه استفاده نكنند و قبل از سفر خودرو خود را از هر لحاظ تجهيزات بررسي و مدارك لازم مانند گواهينامه، بيمه شخص ثالث، كارت خودرو و برگ معاينه فني را به همراه داشته باشند.
7212/6047/6045