۳ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۱۰
کد خبر: 83252339
۰ نفر
يمن چند موضع نظامي را در جنوب عربستان تصرف كرد

تهران- ايرنا- نيروهاي يمني شماري از مواضع مزدوران ارتش عربستان در منطقه عسير واقع در جنوب اين كشور را تصرف و تلفات سنگيني به آنها وارد كردند.

به گزارش شنبه شب ايرنا به نقل از شبكه خبري المسيره، يك منبع نظامي يادآورشد كه نيروهاي ارتش و كميته هاي مردمي امروز برخي مواضع محل استقرار مزدوران ارتش عربستان در الربوعه را هدف قرار دادند كه در پي آن شماري از مزدوران كشته و زخمي شدند.
يگان تك تيراندازان ارتش يمن نيز اعلام كرد كه موفق شده طي چند ساعت گذشته 23 تن از عناصر مزدور از جمله 2 نظامي سعودي را در مناطق مختلف عسير و جيزان به هلاكت برساند.
عربستان و امارات از ششم فروردين سال 94 در قالب ائتلافي از چند كشور عربي و با كمك و چراغ سبز آمريكا، حملات گسترده اي را عليه يمن فقيرترين كشور عربي آغاز كردند تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادي رئيس جمهوري مستعفي اين كشور به قدرت، به اهداف و زيادخواهي هاي سياسي خود جامه عمل بپوشانند.
جنگ عليه يمن تاكنون بيش از 16 هزار كشته بر جاي گذاشته و ميليون‌ها يمني را با بحران شديد گرسنگي و قحطي روبه رو كرده است، به گونه اي كه سازمان ملل متحد در گزارشي، قحطي در اين كشور را 'بزرگ‌ ترين فاجعه انساني' ناميد.
شمار زيادي از اين كشته ها را زنان و كودكان تشكيل مي دهند.
شبد**1480**1010