همه امكانات برای كمك به هموطنان آسیب دیده از سیل بسیج شوند

تهران- ایرنا- وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی دستور بسیج امكانات و تسریع در امداد رسانی به هموطنان آسیب دیده از سیل را به معاونین، روساي سازمانها، مدیران عامل صندوق ها و بانكها صادر كرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، ' محمد شریعتمداری' در دستور خود به معاونین، روساي سازمانها، مدیران عامل صندوق ها و بانكها تاكید كرد: با توجه به اینكه گزارش های مردمی به اینجانب بیانگر آن است كه در برخي نقاط سیل زده خصوصا در استان گلستان مردم در تامین برخي نیازهاي اولیه مشكل دارند؛ همه معاونین، روساي سازمانها و مدیران عامل صندوق ها و بانكها مكلفند، تمامي امكانات موجود استاني خودشان را با هماهنگي استانداران محترم به میدان آورده از هموطنان آسیب دیده حمایت كنند.
شریعتمداری همچنین در دستور خود تصریح كرد، نتیجه اقدامات انجام شده در همكاري با استانداران به اطلاع وی برسد.
به گزارش ایرنا، بارش شدید باران 28 و 29 اسفند ماه 97 در شرق استان گلستان، باعث سر ریز شدن سد گلستان واقع در 15 كیلومتری شرق شهر گنبدكاووس و طغیان رودخانه های گرگان رود، چهل چای، قره سو و اوغان شد.
با آغاز فعالیت سامانه سرد و بارشی اخیر بیش از 300 میلی متر باران در گلستان بارید و ارتفاع برف در مناطق كوهستانی استان به 1.5 متر رسید.
سرریز آب سدهای گلستان 2 و بوستان در مناطق بالادستی، موجب به راه افتادن جریان سیل در رودخانه گرگانرود شد و همه شهرها و روستاهای حاشیه این رودخانه را به دلیل حجم فراوان آب دچار بحران سیل كرد.
سیام**1058**1485