۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۲
کد خبر 83252211
۰ نفر
اهالی گمیشان در مناطق امن مستقر شدند

گرگان - ایرنا - اهالی شهر گمیشان در منطقه شرق استان گلستان كه احتمال در معرض سیلابی شدن قرار دارند، در مناطق امن مستقر شدند.

گزارش خبرنگاران اعزامی ایرنا به منطقه حاكیست بیشتر اهالی گُمیشان و روستاهای واقع در مسیر سیلاب خانه های خود را تخلیه و در مناطق امن مستقر شدند.
بیش از 100 نفر از اهالی گُمیشان هم به فرمانداری مراجعه كرده و درخواست كمك فوری دارند.
امیر شیرتوماج فرماندار گُمیشان با حضور در بین این افراد و با ارایه گزارشی از اقدامات صورت گرفته برای كنترل سیلاب، از آنها خواست منطقه را تخلیه كنند.
فرماندار به اهالی گمیشان اطمینان داد كه دستگاههای اجرایی در خدمت به مردم و امدادرسانی شبانه روزی پای كار خواهند بود.
گُمیشان با افزون بر 80 هزار نفر جمعیت در شمال غرب استان گلستان واقع بوده و بیشتر ساكنین آن را هموطنان تركمن اهل سنت تشكیل می دهند.
طی چند روز گذشته بارش های رگباری شدید باعث سر ریز شدن سد گلستان واقع در 15 كیلومتری شرق شهر گنبدكاووس و طغیان رودخانه های گرگان رود، چهل چای، قره سو و اوغان شد.
با آغاز فعالیت سامانه سرد و بارشی اخیر بیش از 300 میلی متر باران در گلستان بارید و ارتفاع برف در مناطق كوهستانی استان به 1.5 متر رسید.
سرریز آب سدهای گلستان 2 و بوستان در مناطق بالادستی، موجب به راه افتادن جریان سیل در رودخانه گرگانرود شد و همه شهرها و روستاهای حاشیه این رودخانه را به دلیل حجم فراوان آب دچار بحران سیل كرد.
9833/6204/2729