نماینده ویژه رئیس جمهوری از مناطق سیلزده گنبد بازدید كرد

گنبدكاووس - ایرنا - وزیر امور اقتصادی و دارای به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهوری، روز شنبه با حضور در گنبدكاووس از مناطق سیلزده این شهر بازید و از نزدیك با مسائل ومشكلات مردم سیلزده در محلات حاشیه رودخانه گرگانرود آشنا شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، فرهاد دژپسند در این بازدید ضمن حضور در محله افغان آباد گنبدكاووس به بررسی وضعیت این محله آسیب پذیر و حاشیه ای گنبدكاووس پرداخت.
نماینده ویژه رئیس جمهوری در دیدار با ساكنین خسارات دیده از سیل و صحبت با آنان، به صورت عینی با مشكلات مبتلابه آنها آشنا شده و درد دل ها و انتقادات مردم سیلزده را مورد توجه قرار داد.
حضور در محل سد گلستان و بررسی وضعیت این سد كه با ارائه توضیحات مسئولین در خصوص عملكرد این سد در سیل اخیر همراه بود، از دیگر مواردی بود كه نماینده ویژه رئیس جمهوری در سفر به گنبد به بررسی آن پرداخت.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با حضور در محله آخوند آباد گنبد كه در بخش شمالی شهر و حاشیه گرگانرود قرار دارد، از نزدیك با پی آمدهای ورود سیلاب به منازل مردم آشنا شد و در گفت وگو با ساكنین این محله بر پیگیری و تلاش برای رفع مشكلات آنان تاكید كرد.
نماینده ویژه رئیس جمهوری در جریان این بازدید در گفت و گو با خبرنگاران با تصریح بر این نكته كه حجم خسارات ناشی از سیل در استان گلستان، بالا و موارد آن متعدد است، بر تلاش برای برآورد دقیق این خسارات و جبران آنها تاكید كرد.
دژپسند خاطرنشان كرد: برآورد حجم خسارات بدون شتابزدگی و در عین حال با سرعت مطلوب مورد تاكید بوده و دولت اصرار دارد كه تمامی موارد خسارت های وارده را احصا و برای جبران آنها پیش بینی های لازم را به عمل بیاورد.
وی در پاسخ به سئوال خبرنگار ایرنا درخصوص شائبه وجود برخی كاستی ها و كم كاری ها پیش از وقوع سیل، همچون بموقع رهاسازی نشدن آب سد گلستان كه روز گذشته از سوی امام جمعه اهل سنت گنبد هم در خطبه های نماز مطرح شده بود و نیز اقدام دولت در این خصوص، گفت: مواردی كه در این خصوص گفته می شود نیازمند بررسی های كارشناسی است و با تشكیل تیم كارشناسی این موارد بررسی شده و در صورتی كه قصور یا تقصیری باشد، حتما برخورد لازم صورت می گیرد.
در بازدید نماینده ویژه رئیس جمهوری از مناطق سیلزده گنبدكاووس، قرجه طیار نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مدیران كل گلستان به همراه فرماندار ویژه و مسئولان شهرستان گنبدكاووس، وی را همراهی كرده و توضیحات لازم را در خصوص ابعاد و خسارت های سیل گنبد ارائه كردند.
به گزارش ایرنا، بارندگی های بسیار شدید در روزهای پایانی سال گذشته ، موجب پرآبی رودخانه های شرق گلستان و سرریز سدهای گلستان و بوستان شد كه منجر به ورود سیلاب ناشی از طغیان گرگانرود به حدود یك چهارم از شهر گنبد و تعدادی از روستاهای بخش مركزی شهرستان گنبدكاووس شد.
1860