ورزشكار شيرازي مقام چهارم ژيمناستيك جهان را كسب كرد

شيراز- ايرنا - سعيدرضا كيخا ورزشكار شيرازي شركت كننده در رقابت هاي ژيمناستيك هنري جام جهاني و سومين مرحله انتخابي كسب سهميه المپيك 2020 توكيو كه در شهر دوحه قطر درحال بر گزاري است به مقام چهارم جهان دست يافت.

رئيس هيات ژيمناستيك شيراز شنبه به ايرنا گفت: كيخا در اين رقابت ها در اسباب خرك حلقه در بين نامداران اين رشته عملكرد خوبي داشت و توانست عنوان چهارم را كسب كند.
ناصر گلچين افزود: كيخا در فينال اسباب خرك حلقه رقابت تنگاتنگي با برترين هاي جهان داشت و در نهايت با امتياز 133/15 پس از ورزشكاران چين تايپه و ژاپن عنوان چهارم را به خود اختصاص داد.
وي اضافه كرد: ورزشكاراني كه در چهار مرحله بتوانند حد نصاب امتياز كسب كنند جواز حضور در المپيك 2020 توكيو را كسب خواهند كرد و كيخا شانس زيادي براي كسب اين افتخار دارد.
نخستين مرحله رقابت هاي انتخابي المپيك 2020 توكيو در شهر كوتوبوس آلمان برگزار شد و سعيد رضا كيخا به مقام سوم دست يافت و در دومين مرحله هم كه در شهر باكو آذربايجان برگزار شد عنوان پنجم را به خود اختصاص داد و در مرحله سوم هم در دوحه قطر مقام چهارم را كسب كرد.
چهارمين مرحله و پاياني انتخابي المپيك توكيو مهرماه سال 98 در اشتوتگارت آلمان برگزار مي شود و ورزشكاراني كه سهميه المپيك را كسب كنند در اين مرحله مشخص خواهند شد.
كيخا 6 حركت جديد را در اسباب خرك حلقه ابداع كرده كه در فدراسيون جهاني ژيمناستيك به نام اين ورزشكار شيرازي به ثبت رسيده است.
7368 /1876

سرخط اخبار استان‌ها