ارمنستان به شدت با ورود انواع مخدر به این كشور برخورد می كند

مسكو - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایروان با تاكید بر رعایت قوانین و مقررات ارمنستان در سفرهای نوروزی از سوی گردشگران ایرانی، اعلام كرد كه این كشور رویه سختگیرانه ای را برای ورود هر گونه ماده مخدر، داروهای روانگردان و داروهای كدوئین دار به اجرا درآورده است.

به گزارش روز شنبه ایرنا، سید كاظم سجادی در جلسه بررسی مسائل و مشكلات آژانس های گردشگری ایران به ارمنستان كه به منظور بررسی مسائل و مشكلات گردشگران ایرانی برگزار شد این مطلب را بیان كرد.
وی با اشاره به تردد گسترده گردشگران ایرانی طی سه سال اخیر به مذاكرات صورت گرفته با مقام ها و مسئولین ارمنی برای فراهم آوردن امكانات و تسهیلات مناسب برای گردشگران ایرانی اشاره كرد.
سجادی افزود: هر چند دولت ارمنستان تسهیلات مناسب و قابل قبولی برای گردشگران ایرانی فراهم كرده است اما امكانات فعلی تا رسیدن به نقطه ایده آل فاصله زیادی دارد.
سفیر كشورمان خواستار آن شد تا گردشگران ایرانی با رعایت قوانین ارمنستان و پرهیز از ورود هر گونه ماده مخدر، خود و اعضای خانواده را دچار گرفتاری نكنند.
سجادی به مدیران و روسای آژانس های گردشگری ایرانی فعال در ارمنستان نیز توصیه كرد با معرفی جاذبه های گردشگری و باستانی ایران و بویژه پیشرفت های صورت گرفته در كشورمان بویژه در حوزه های پزشكی، نسبت به جذب گردشگر ارمنی اقدام كرده و زمینه های لازم برای توریسم سلامت را تبلیغ كنند.
در ادامه این دیدار روسای آژانس های گردشگری نیز ضمن برشمردن برخی از مشكلات و مسائل موجود در حوزه گردشگری نظیر قیمت بالای بلیت هواپیما، مبادلات پولی و بانكی، بازرسی طولانی و معطلی مسافران در مبادی گمرگی، آگاهی بخشی به مسافرین از مبداء تا مقصد، خواهان یافتن راهی برای رفع مشكلات خود شدند.
ارمنستان با حدود 30 هزار كیلومتر مربع مساحت و سه میلیون نفر جمعیت در منطقه قفقاز كه پس از فروپاشی شوروی در سال 1991 استقلال یافت، با تركیه، گرجستان، جمهوری آذربایجان و ایران هم مرز است.
اروپام ** 1346 **