هموطنان به استان‌های درگیر سیلاب سفر نكنند

تهران- ایرنا- رئیس مركز اطلاعات و كنترل راهور نیروی انتظامی از هموطنان خواست از رفتن به استان‌های درگیر سیلاب بویژه به شهر آق قلا در استان گلستان اجتناب كنند.

سرهنگ نادر رحمانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: اكنون شرق شهر آق قالا در استان گلستان، سیل زده و تمام معابر شهری بسته شده است.
وی از ادامه تلاش‌ها برای بازگشایی معابر شهری و فرونشاندن آب توسط مسئولان استانی خبر داد.
رحمانی همچنین به لغزنده بودن برخی از جاده ها اشاره كرد و گفت: اكنون در استان هرمزگان بیشتر جاده ها و در استان فارس جاده داراب –شیراز، بارش باران گزارش شده است براین اساس با توجه به لغزنده بودن این جاده ها، طولانی بودن مسیر و كاهش كنترل وسیله نقلیه، لازم است رانندگان با احتیاط و رعایت سرعت مجاز، رانندگی كنند.
رئیس مركز اطلاعات و كنترل راهور گفت: به تازگی تصادفات بسیار بدی به دلیل لغزنده بودن راه‌ها رخ داده كه دلیل اصلی آن رعایت نكردن سرعت مجاز بوده است، لازم است هموطنان در طی رانندگی با سرعت مجاز حركت كنند چرا كه در این صورت كنترل وسیله نقلیه به راحتی ممكن می شود.
سرهنگ رحمانی اضافه كرد: ترافیك در جنوب به شمال جاده كرج –چالوس محدوده ابتدای محور تا كیلومتر 2 سنگین و در طول جاده نیمه سنگین گزارش شده است.
وی ادامه داد: همچنین ترافیك در مسیر جنوب به شمال جاده هراز محدوده امامزاده هاشم نیمه سنگین و طول جاده پرحجم و روان است.
اجتمام**9105** 9053