تصادفات جاده اي ايام نوروز در رفسنجان سه كشته بر جا گذاشت

كرمان -ايرنا- رييس مركز فوريت هاي پزشكي دانشگاه علوم پزشكي رفسنجان گفت: 71 مورد ماموريت هاي تصادفي توسط اورژانس رفسنجان از 24 اسفند 97تاكنون انجام شد كه متاسفانه سه نفر در اين حوادث تصادفي كشته شدند.

به گزارش ايرنا ، سيد‌ مرتضي سيدباقري روز شنبه در جمع خبرنگاران به عملكرد اورژانس رفسنجان طي يك هفته گذشته اشاره و اظهار داشت: كل ماموريت هاي انجام شده در اين مدت تاكنون 314 مورد بوده كه 71 مورد ماموريت تصادفي و 243 ماموريت غيرتصادفي داشتيم.
وي با بيان اينكه در كل ماموريت ها در اين مدت 15مورد فوتي داشتيم افزود: در تصادفات سه نفر و در حوادث غيرتصادفي‌ 12 نفر جان خود را از دست دادند.
سيد باقري عنوان كرد: در تصادفات 136 نفر مصدوم شدند كه 65 نفر از اين تعداد به بيمارستان علي ابن ابيطالب اعزام شدند و مابقي بطور سرپايي مداوا شدند.
وي تصريح كرد: در ماموريت هاي غيرتصادفي نيز 177 نفر مصدوم داشتيم كه 115 نفر از اين تعداد به بيمارستان اعزام شدند.
رييس مركز فوريت هاي پزشكي رفسنجان همچنين گفت: تعداد مراجعين به اورژانس بيمارستاني در رفسنجان طي مدت ذكر شده بيش از چهار هزار و 700 نفر بوده كه از اين تعداد يكهزار و 122 بيمار بستري و مابقي نيز سرپايي درمان و به منزل برگشتند.
وي ضمن تبريك حلول سال جديد به مردم توصيه كرد: مردم و رانندگان در مسافرت ها قوانين راهنمايي و رانندگي را رعايت كنند تا سفري لذت بخش را تجربه و با آسودگي خاطر به محل زندگي خود برگردند.
سيد باقر ي تأكيد كرد: اكثر تصادفات منجر به فوت بر اثر خواب آلودگي و خستگي راننده اتفاق مي افتد.
رفسنجان‌ با جمعيت بالغ بر 311 هزار نفر در 110 كيلومتري كرمان قرار گرفته و يكي از مقصدهاي گردشگري در استان كرمان محسوب مي شود.
7433/ 5054

سرخط اخبار استان‌ها