ترويج استفاده از كالاي ايراني مصداق بارز رونق توليد است

اراك - ايرنا - استاندار مركزي گفت: ترويج فرهنگ استفاده از كالاي ايراني مصداق بارز رونق توليد و توسعه اقتصادي است.

به گزارش ايرنا، سيد «علي آقازاده» روز شنبه در گفت و گو با ايرنا، افزود: نامگذاري سال جاري با عنوان رونق توليد از سوي رهبر معظم انقلاب نشان از دغدغه هاي ايشان در خصوص تقويت بنيه اقتصاد ملي است و آحاد جامعه بايد در تحقق منويات معظم له مشاركت گسترده داشته باشند.
وي ادامه داد: شعار امسال كامل كننده شعار سال گذشته با عنوان حمايت از كالاي ايراني است، بنابراين توسعه كشور وابسته به توليد با كيفيت و صادرات محور است كه بايد مورد توجه مسئولان امر قرار گيرد.
استاندار مركزي اظهار داشت: مردم با خريد كالاي ايراني و دولت با حمايت همه جانبه از توليد كنندگان به يك ميزان در تحقق شعار سال وظيفه دارند.
آقازاده اضافه كرد: سال گذشته با وجود مشكلات اقتصادي در كشور و استان، بيش از يك ميليارد دلار كالاي غير نفتي از استان مركزي به نقاط مختلف جهان صادر شد كه اين نشان از ظرفيت بالقوه بخش خصوصي در اين استان دارد.
وي بيان كرد: با حمايت هاي همه جانبه از سرمايه گذاران و بخش خصوصي مي توان ظرفيت صنايع استان را تا حدود مطلوبي افزايش و در نتيجه ميزان صادرات را نيز چشمگير تر كرد.
استاندار مركزي ادامه داد: تعامل و همفكري برون دستگاهي نيز نقش مهمي در تحقق منويات رهبر معظم انقلاب دارد.
آقازاده ادامه داد: كارآفرينان و سربازان جبهه اقتصادي امسال بايد در خط نبرد با سلاح توليد با كيفيت نه تنها تامين كننده نياز داخل باشند بلكه آوازه توليد ايراني را به گوش جهانيان برسانند.
رهبر معظم انقلاب سال 98 را با عنوان رونق توليد نامگذاري كرده اند.
بيش از 2 هزار و 800 واحد توليدي در نقاط مختلف استان مركزي فعاليت مي كنند.
3017/3075