۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۸
کد خبر 83251524
۰ نفر
سیل در گالیكش حدود 500 میلیارد ریال خسارت وارد كرد

گنبدكاوس - ایرنا - فرماندار گالیكش گفت: به دنبال بارش های شدید چند روز اخیر در حوزه شهرستان گالیكش در شرق استان گلستان و وقوع سیل، حدود 500 میلیارد ریال خسارت به بخش های مختلف این شهرستان وارد شد.

حسین مایلی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سیلاب به حدود شش هزار هكتار از اراضی و محصولات كشاورزی همچون گندم و كلزا در حد 30 الی 40 درصد و نیز بخش دام و طیور خسارت وارد كرد كه رقم آن 200 میلیارد ریال برآورد می شود.
وی گفت: خسارت هایی نیز به پل ها و راه های روستایی كوهستانی بخش مركزی گالیكش با برآورد 100میلیارد ریال وارد شده است.
وی افزود: آسیب به حدود 500 خانه مسكونی شامل آبگرفتگی، آسیب و تخریب در شهرهای گالیكش و صادق آباد و نیز مناطق روستایی این شهرستان بیش از 55 میلیارد ریال خسارت برجای گذاشت.
فرماندار گالیكش افزود: خسارات وارده به جاده های دسترسی، اشجار و رانش سازه های سنگی و ملاتی حوزه منابع طبیعی نیز حدود 40 میلیارد ریال برآورد می شود.
به گفته وی، آسفالت معابر، جداول، كانال ها و سیل بند شهرهای گالیكش و صادق آباد و مواردی همچون سازه های طرح های هادی روستایی از جمله جداول و پل های روستایی و تخریب دكل مخابرات در شهر صادق آباد از دیگر خسارت های سیلاب در این شهرستان است كه مجموع خسارات این بخش حدود 50 میلیارد ریال است.
به گفته فرماندار گالیكش خسارات وارده به تاسیسات آب، برق و مخابرات مناطق روستایی باعث قطع شدن مقطعی آب و برق برخی روستاها شده كه مجموع خسارات این بخش 13 میلیارد ریال برآورد می شود.
شهرستان گالیكش با بیش از 60 هزار نفر جمعیت در شرق گلستان واقع است و بر اثر بارش های شدید در روزهای پایانی سال گذشته، شهرستان های مختلف این منطقه از سیل و طوفان خسارت دید.
7184/1860