سيل بيش از 3 هزار ميليارد ريال به خراسان شمالي خسارت زد

بجنورد- ايرنا- مديركل دفتر مديريت بحران استانداري خراسان شمالي گفت: بارندگي ها و جاري شدن سيل روزهاي اخير، بيش از سه هزار و 380 ميليارد ريال به بخش هاي مختلف اين استان خسارت وارد كرده است.

جواد نظري روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: خسارت هاي سيل در بخش هاي مختلف، زيرساخت، منازل مسكوني، اماكن دامي و كشاورزي است.
وي افزود: خسارت ها در شهرستان هاي مختلف استان گزارش شده است.
وي با اشاره به اينكه راه حدود 20 روستا در شهرستان مانه و سملقان همچنان قطع است گفت: مشكل برق سه روستا در حال حل شدن است.
نظري خاطرنشان كرد: سيل و توفان سبب قطع شدن برق بسياري از روستاها شده بود كه مشكل اين روستاها جز سه روستا برطرف شده و تلاش داريم برق رساني به سه روستاي مزبور امشب انجام شود.
وي اظهار داشت: امدادگران هلال احمر توانستند با تلاش هاي شبانه روزي و بازگشايي بخشي از معبر، به وسيله دو دستگاه تراكتور از مسير روستاي حصارچه عازم روستاي كهنه جلگه شوند.
مديركل دفتر مديريت بحران استانداري خراسان شمالي گفت: تيم امداد هلال احمر، از طريق حصارچه در شهرستان جرگلان توانستند به دهستان شيرين سو دسترسي يافته و به روستاييان امدادرساني كنند و اكنون تمام روستاهاي سيل زده از امداد هلال احمر بهره مند شده اند.
فرماندار شهرستان مانه و سملقان هم گفت: اكنون امدادگران به تمام روستاهاي گرفتار و متاثر از سيل دسترسي يافته اند و روستايي نيست كه از اقلام امدادي بهره مند نشده باشد.
محمود رضا معموري اظهار داشت: بر اساس قول هاي داده شده، مشكل برق قطع شده سه روستا امشب برطرف مي شود.
بر اساس اين گزارش در چند روز اخير، با توجه به شدت گرفتن بارندگي ها، 17 روستاي استان با بيش از 15 هزار نفر جمعيت درگير سيلاب شدند.
7185/ 6042