211 هزار مسافر نوروزي در كلانشهر اصفهان اسكان يافتند

اصفهان- ايرنا- جانشين رييس ستاد خدمات سفر شهر اصفهان گفت: از ابتداي تعطيلات نوروز تا امروز 211 هزار مسافر در كلانشهر اصفهان اسكان يافتند.

حسين اميري روز جمعه در گفت و گو با ايرنا گفت: شهر اصفهان از روز قبل از آغاز سال جديد مورد استقبال بالاي گردشگران قرار گرفت به طوري كه سه شب گذشته در مجموع اين تعداد مسافر در شهر اصفهان اسكان يافتند.
وي با بيان اينكه شب گذشته 117 هزار نفر شب را در اصفهان گذراندند، اظهارداشت: از اين تعداد نزديك به 17 هزار نفر در هتل ها و مهمانسراها، 9 هزار نفر در كمپ اسكان موقت باغ فدك و بقيه در مدارس آموزش و پرورش، منازل استيجاري، خوابگاه ها و خانه هاي مسافر مستقر شدند و شب را گذراندند.
جانشين رييس ستاد خدمات سفر شهر اصفهان ادامه داد: تعداد مسافران اسكان يافته در شهر اصفهان نسبت به مدت مشابه سال قبل 20 هزار نفر افزايش داشته است.
وي تصريح كرد: كمپ اسكان سپاهانشهر در قالب سالن ورزشي سرپوشيده ولايت پذيراي مسافران نوروزي است.
اميري خاطرنشان كرد: اصفهان ظرفيت پذيرش و اسكان در هر شب 180 هزار نفر شب خواب را دارد و در صورت افزايش حجم مسافران شب خواب، 40 سالن ورزشي در شهر اصفهان براي اسكان مسافران در صورت نياز در نظر گرفته شده است.
به گزارش ايرنا، ظهر امروز سردار حسين اشتري فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران از ستاد هدايت و استقبال از مسافران نوروزي منطقه 12 شهر اصفهان با نام كيميا بازديد و روند خدمات دهي به مسافران نوروزي را مورد بررسي قرار داد.
وي در اين بازديد بر تامين آرامش و آسايش و امنيت مسافران توسط كميته هاي قضايي و انتظامي و ايمني ستاد خدمات سفر شهر اصفهان تاكيد كرد.
استان اصفهان داراي 90 هتل و 65 مهمانپذير است كه از اين تعداد، 57 هتل و 30 مهمانپذير در شهر اصفهان قرار دارد.
بر اساس آمار موجود در تعطيلات نوروزي سال گذشته 2 ميليون و 500 هزار نفر به استان اصفهان سفر كردند.
7135/6026/