بايد از استعدادهاي دروني كشور به خوبي استفاده شود

ياسوج- ايرنا- امام جمعه موقت ياسوج گفت: اگر از استعدادهاي دروني و ظرفيت هاي معطل مانده بر روي زمين در كشور به خوبي استفاده شود كشور از اقتصاد تك محصولي رهايي يافته و از ساير كشورها بي نياز مي شود.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام سيد جواد خاضع در خطبه هاي نماز جمعه ياسوج با اشاره به بيانات مهم رهبر معظم انقلاب در نخستين روز از سال 98 گفت: لازم است مسئولان و مردم اين بيانات را مرور و بازخواني كرده و در تحقق منويات معظم له بيش از پيش تلاش كنند.
وي خطر غرب زدگي و نداشتن اعتماد به غرب را از مهمترين محورهاي بيانات رهبر انقلاب برشمرد و افزود: بنا به گفته ايشان بايد از غربي ها فاصله گرفت چراكه غربي ها حسن نيت و امتحان خود را در قضيه برجام به ملت ايران نشان دادند و چيزي جز خنجر زدن از پشت به ملت ايران از آنها انتظار نمي رود.
وي بهبود وضعيت معيشت مردم و اقتصاد كشور را يكي ديگر از محورهاي مهم فرمايشات رهبر معظم انقلاب خطاب به مسئولان دانست و بيان كرد: رونق توليد مهمترين راهكار و ابزار براي رفع تحريم هاي ظالمانه دشمنان بوده و شعار سال نياز به اقدام عملي دارد.
امام جمعه موقت ياسوج داشتن روحيه جهادي و تلاش شبانه روزي مسئولان و مردم را لازمه تحقق شعار سال دانست و گفت: اگر مي خواهيم به جنگ نابرابر اقتصادي كه آمريكا و هم پيمانانش عليه ايران اسلامي راه انداخته اند برويم راهي جز تكيه بر توانمندي هاي داخلي،اعتماد و استفاده از ظرفيت جوانان و درون زا كردن اقتصاد كشور نداريم.
حجت الاسلام خاضع رونق توليد را موجب ايجاد اشتغال، رفع بيكاري و افزايش بهره وروي و ثروت اندوزي در كشور برشمرد و عنوان كرد:براي ماندن و يا وارد كردن كارخانجات راكد به چرخه توليد بايد مسئولان از وارد كردن كالاهاي غيرضرور خارجي كه مشابه داخلي دارند جلوگيري كنند و از توليدات داخل حمايت كنند.
امام جمعه موقت ياسوج به جنايت تروريستي كشتار مسلمان در كشور نيوزيلند در سايه سكوت و بي توجهي سردمداران كشورهاي غربي و رسانه هاي آنان اشاره كرد و ادامه داد: كشورهاي به ظاهر طرفدار حقوق بشر مثل هميشه حتي حاضر به اسم گذاشتن اين جنايت به نام حادثه تروريستي نشده اما در نقطه مقابل اگر يك نفر در كشورهاي آنان كشته شود با به راه انداختن جنگ رسانه تلاش مي كنند آن را به حساب اسلام و مسلمانان به دنيا معرفي كنند اين در حالي است كه مسلمانان از جمله ايران اسلامي با بيش از هفده هزار شهيد خود بيشترين قرباني جنايات تروريستي هستند.
وي با تبريك آغاز سال نو و بهار طبيعت گفت: انسان ها هم بايد با درس گرفتن از طبيعت به اصلاح امور و تحول دروني خود بپردازند.
9929/1662