۲ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۱۲
کد خبر: 83251375
۰ نفر
آمار جان باختگان جاده هاي اصفهان افزايش يافت

اصفهان - ايرنا - رئيس ستاد خدمات سفر استان اصفهان گفت: از 25 اسفند سال گذشته تاكنون هشت نفر بر اثر حوادث و سوانح رانندگي در جاده هاي اين استان جان باختند.

به گزارش ايرنا، پليس راه استان اصفهان چهارشنبه گذشته آمار افراد فوت شده بر اثر تصادفات در جاده هاي اين استان از ابتداي شروع مسافرت هاي نوروزي را پنج نفر اعلام كرد.
حجت الله غلامي روز جمعه در گفت و گو با ايرنا تعداد تصادفات ايجاد شده در جاده هاي استان درمدت ياد شده را 158 فقره اعلام كرد و افزود: بر اثر اين تصادفات 129 نفر مجروح شدند.
وي اضافه كرد: در همين مدت يك فقره تصادف شديد در جاده ميمه به اصفهان رخ داد كه خوشبختانه با حضور بموقع نيروهاي اوژانس مصدومان حادثه بوسيله يك فروند بالگرد به بيمارستان الزهرا اصفهان انتقال يافتند و از بروز تلفات جاني جلوگيري شد.
رئيس ستاد خدمات سفر استان اصفهان با بيان اينكه آمار جان باختگان حوادث ترافيكي در جاده هاي اين استان از شروع سفرهاي نوروزي تاكنون معادل مدت زمان مشابه سال گذشته است، گفت: بازگشايي سد زاينده رود و جاري شدن آب در بستر اين رودخانه موجب جذب مسافران زيادي از اقصي نقاط كشور به اصفهان شد و باتوجه به نقش اين خطه در شبكه حمل و نقل كشور، حجم تردد در جاده هاي استان نسبت به سال گذشته بسيار سنگين تر است.
وي با اشاره به اينكه خستگي و خواب آلودگي سهم بسيار زيادي در وقوع سوانح رانندگي در جاده هاي اين استان داشته است، اضافه كرد: به همين منظور 45 ايستگاه امنيت و سلامت در جاده هاي استان ايجاد شد تا رانندگان با توقف و استراحت در اين مكان ها با نشاط بيشتري به حركت خود ادامه دهند و از بروز تصادفات جلوگيري شود.
غلامي اظهارداشت: براي ارائه خدمات به مسافران نوروزي افزون بر ايستگاههاي امنيت و سلامت، اردوگاه هاي عشايري و روستايي در محورهاي نايين، خور و بيابانك، جرقويه و جنوب اصفهان دائر شده است.
رئيس ستاد خدمات سفر اصفهان به تشديد كنترل تردد در جاده هاي اين استان توسط پليس اشاره و اضافه كرد: براي جلوگيري از بروز تخلف و جلوگيري از حركت پرخطر رانندگان خاطي از سوي فرمانداري هاي شهرستان هاي استان حدود 60 دستگاه خودرو سواري در اختيار پليس راه اصفهان قرار گرفته است تا با انجام گشت نامحسوس از تردد حركت رانندگان خاطي جلوگيري و امنيت جاده هاي استان براي مسافران نوروزي را تامين كنند.
وي آمار گردشگران نوروزي وارد شده به شهر اصفهان از 25 اسفند تاكنون را 210 هزار نفر اعلام كرد و افزود: اين آمار در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته 15 درصد افزايش نشان مي دهد.
به گفته وي در مدت مشابه سال گذشته 183 هزار گردشگر نوروزي وارد شهر اصفهان شده بودند.
غلامي ادامه داد: پيش بيني مي شود آمار گردشگران نوروزي تا پايان تعطيلات نوروزي ( 17 فروردين ) نسبت به سال گذشته به 30 درصد افزايش يابد.
رئيس ستاد خدمات سفر استان اصفهان آمار بازديد از اماكن تاريخي اصفهان در مدت ياد شده را 275 هزار نفر اعلام كرد و افزود: اين آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته 48 درصد افزايش يافته است.
وي آمار تردد وسايل نقليه در جاده هاي استان كه به سمت اصفهان در حركت بوده اند از ابتداي شروع سفرهاي نوروزي تاكنون را 634 هزار خودور بيان كرد و افزود: 631 هزار خودرو نيز از اصفهان به سمت استان هاي ديگر حركت كرده اند.
غلامي محورهاي دليجان - اصفهان و شهركرد - اصفهان را پرتردد ترين جاده هاي استان اصفهان از ابتداي شروع سفرهاي نوروزي اعلام كرد و گفت: پس از اين محورها، بيشترين تردد خودروها در استان در جاده هاي خور - طبس و اردكان - نايين ثبت شده است.
استان اصفهان داراي 11 هزار و 500 كيلومتر راه است كه بدليل موقعيت خاص آن در مركز و به عنوان چهار راه ترانزيت بار و مسافر كشور، رتبه اول حمل بار و رتبه سوم حمل مسافر را داراست.
استان اصفهان داراي 399 كيلومتر آزاد راه، يكهزار و 659 كيلومتر بزرگراه، 2 هزار و 791 كيلومتر راه همسنگ و 29 كيلومتر آزاد راه است.
2 ميليون و 500 هزار نفر در تعطيلات نوروزي سال گذشته به استان اصفهان سفر كردند كه مسئولان امر پيش بيني مي كنند تا پايان تعطيلات نوروز امسال اين رقم به بيش از سه ميليون نفر افزايش يابد.
/6026/2093