۲ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۴
کد خبر: 83251363
۰ نفر
سامانه بارشی جدید از فردا وارد كشور می شود

تهران- ایرنا- سازمان هواشناسی اعلام كرد: با ورود سامانه بارشی جدید از غرب كشور از فردا (شنبه) در استان های غربی و مناطق جنوبی البرز مانند استان های زنجان، البرز، قزوین و تهران بارش باران آغاز می شود كه در مناطق سردسیر بارش ها به صورت برف خواهد بود.

به گزارش ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، امروز (جمعه) آسمان استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی و شرق سمنان بارانی و مناطق سردسیر همراه با بارش برف گزارش شده است.
برخی از مناطق استان های كرمان، هرمزگان، فارس و جنوب استان سیستان و بلوچستان در جنوب كشور دارای بارش پراكنده باران بوده و احتمال ایجاد رعد و برق وجود دارد.
برای فردا (شنبه) نیز با جنوبی شدن جریانات در سواحل جنوبی بوشهر، هرمزگان و جنوب استان های كرمان و سیستان و بلوچستان و فارس بارش باران گاهی همراه با رگبار و رعد و برق گزارش شده است.
با توجه به گزارش سازمان هواشناسی روز یكشنبه بیشتر نقاط كشور بارانی و شدت آن ها در استان های زنجان، كردستان، كرمانشاه، ایلام، لرستان، چهار محال و بختیاری و شمال خوزستان بیشتر خواهد بود كه سبب می شود آب های جنوب كشور نیز مواج و طوفانی شوند.
آسمان تهران نیز برای امروز پدیده خاصی نداشته و گاهی دارای وزش باد ملایم خواهد بود، اما از فردا بعدازظهر و همچنین روز یكشنبه شرایط برای بارندگی مهیا می شود.
اقتصام**2022**1601**