۲ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۳۰
کد خبر: 83251357
۰ نفر
برق 25 روستا گلستان بر اثر وقوع سيل قطع است

گرگان - ايرنا- مديرعامل شركت توزيع برق گلستان افزود: در حال حاضر برق 25 روستا به دليل دوري راه، دشواري دسترسي به دليل رانشي بودن جاده، ريزش كوه و برفگير بودن قطع است كه به محض باز شدن مسير دسترسي، برق اين روستاها نيز وصل خواهد شد.

به گزارش روز جمعه خبرنگار ايرنا،با وجود بارش سنگين باران و وقوع سيل هفته گذشته در مناطق گوناگون گلستان و خسارت به تاسيسات زيربنايي، برق و گاز بيشتر مناطق سيل زده به جز برخي روستاهاي دور دست و صعب العبور وصل است.
با وجود گستردگي خسارت ها، نيروهاي امدادرسان با بسيج امكانات در حال تلاش براي رفع مشكلات و برقراري دوباره جريان برق و گاز به سمت واحدهاي مسكوني هستند.
مديرعامل شركت توزيع برق گلستان در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: به جز چند روستا كه دسترسي به آن ها به دليل مسدود بودن راه، دشوار و ناممكن است، برق ديگر مناطق استان برقرار بوده و هيچ قطعي وجود ندارد.
علي اكبر نصيري اظهار داشت: با اين وجود در برخي مناطق كه در محاصره سيل قرار گرفته اند براي در امان ماندن از خطرات و افزايش ايمني، به دستور ستاد مديريت بحران، برق به صورت موقت قطع مي شود.
وي بيان كرد: در برخي مناطق هم براي جلوگيري از وارد شدن آسيب به تاسيسات زيربنايي، شبكه برق از كار افتاده كه به تبع آن قطعي موقتي برق برخي مناطق را فرا گرفت.
مديرعامل شركت توزيع برق گلستان افزود: در حال حاضر برق 25 روستا به دليل دوري راه، دشواري دسترسي به دليل رانشي بودن جاده، ريزش كوه و برفگير بودن قطع است كه به محض باز شدن مسير دسترسي، برق اين روستاها نيز وصل خواهد شد.
نصيري ادامه داد: در شهرستان گنبد هم برق روستا به دليل محاصره شدن در سيل و ناتواني براي دسترسي به تاسيسات برقي قطع شده كه با رفع اين مشكل و امكان حضور ماموران ، برق اين روستا نيز قطع خواهد شد.
وي گفت: هنوز رقم دقيق خسارت هاي وارده سيل به تاسيسات برقي استان مشخص نشده اما پيش بيني مي شود اين سيلاب بيش از 100 ميليارد ريال به شبكه برق گلستان آسيب وارد كرده باشد.
همچنين مديرعامل شركت گاز استان گلستان هم از پايداري و وصل جريان گاز تمامي شهرها و روستاهاي استان گلستان خبر داد و گفت: با تلاش ماموران اين شركت هم اينك گاز تمامي 30 شهر و 860 روستاي بهره مند از گاز استان وصل است.
رحيم رحيمي اظهار داشت:بارش شديد باران هفته گذشته در استان خسارت هايي به تاسيسات زيربنايي گاز بويژه در شهرستانهاي گنبد، آق قلا و گميشان وارد كرد كه با حضور به موقع ماموران شركت گاز در مدت زمان كوتاهي اين نارسايي ها برطرف شد.
وي بيان كرد: ارزيابي مستمر از تاسيسات گاز مناطق توسط كارشناسان از ابتداي بارش هاي شديد هفته گذشته انجام شده از بروز خسارت و به تبع آن قطعي جريان گاز شهرهاي استان جلوگيري شود.
تلاش خبرنگار ايرنا براي گفت و گو با مديرعامل شركت آب و فاضلاب شهري گلستان در مورد خسارت ها و قطعي احتمالي آب در مناطق گوناگون به خصوص سيل زده استان امكان پذير نبود.
بارندگي اخير توام با طوفان خسارات زيادي در گلستان بر جاي گذاشت و جان 2 كودك را در شهرهاي كلاله و مينودشت گرفت.
از روز دوشنبه گذشته و با آغاز فعاليت سامانه سرد و بارشي اخير بيش از 300 ميلمتر باران در گلستان باريد و ارتفاع برف در مناطق كوهستاني استان به 1.5 متر رسيد.
7333/3091 /1484