8400 مسافر از خدمات نوروزي هلال احمر آذربايجان غربي بهره بردند

اروميه - ايرنا - مديرعامل جمعيت هلال احمر آذربايجان غربي گفت: از ابتداي طرح نوروزي اين نهاد تاكنون، هشت هزار و 448 نفر به پست هاي نوروزي ايمني و سلامت اين استان مراجعه كرده و از خدمات آن بهره برده اند.

سعيد رهبر سوره روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: تاكنون 385 نفر به خيمه هاي نماز، 648 نفر به ايستگاه سلامت، 879 نفر به كمپين بهرفت، 484 نفر به خيمه دوستدار كودك و هشت نفر به بخش سحاب مراجعه كرده اند.
وي ادامه داد: تاكنون سه هزار و 186 نقشه، يكهزار و 588 بروشور و 2 هزار و 119 محصول آموزشي و انگيزشي در بين مسافران توزيع شده است.
وي بيان كرد: همزمان با ايام نوروز، 32 پايگاه ثابت امداد و نجات و 33 پست راهنماي مسافران آماده خدمات دهي به مسافران نوروزي است.
وي افزود: سه هزار و 600 نفر روز نيروي امدادگر متخصص، نجاتگر، پزشك داوطلب و عوامل امدادي در طرح ملي امداد و نجات هلال احمر در پايگاه هاي هلال احمر آماده باش هستند.
مديرعامل جمعيت هلال احمر آذربايجان غربي گفت: 680 دستگاه آمبولانس به روز مجهز به جديدترين تجهيزات پزشكي، 280 دستگاه خودروي به روز نجات، 440 دستگاه خودروي امدادي به روز و يك فروند چرخ بال از جمله تجهيزات فعال هلال احمر آذربايجان غربي در ايام نوروز است.
رهبر سوره اضافه كرد: كمك به كاهش تلفات سوانح جاده اي، ارتقاي سطح كيفي خدمات هلال‌احمر و افزايش رضايتمندي مراجعان و خدمات گيرندگان از اهداف اصلي برنامه‌هاي هلال احمر در ايام نوروز است.
وي اظهار داشت: در طرح ملي ايمني و سلامت مسافران نوروزي نيز 33 پست ايمني و سلامت و 23 خيمه نماز در پست هاي سلامت آذربايجان غربي راه اندازي مي شود تا بروشور آگاه‌سازي و اطلاع‌رساني و ساير محصولات فرهنگي را به مسافران عرضه كند.
به گزارش ايرنا طرح نوروزي هلال احمر از 28 اسفندماه سال 1397 آغاز شد و تا 16 فروردين ماه 1398 ادامه مي يابد.
هدف اصلي از اجراي طرح ملي ايمني و سلامت مسافران نوروزي آگاه‌سازي جهت پيشگيري از وقوع سوانح و حوادث است و ساختار اين طرح داراي چهار بخش سلامت‌ محور (ارائه نكات بهداشتي و كنترل فشارخون)، ايمني محور (كمپين ملي نه به تصادفات جاده‌اي و اطلاع‌رساني در خصوص بهبود رفتارهاي ترافيكي و محورهاي پرخطر) و فرهنگي و اطلاع‌رساني (توزيع نقشه شهرها و راهنمايي مسافران) است.
9918/2093