خطيب جمعه آستارا: حمايت از كالاي ايراني رونق بخش توليد است

آستارا - ايرنا - امام جمعه موقت آستارا گفت:حمايت از كالاي ايراني باعث اشتغالزايي و رونق توليد مي شود و مردم و مسئولان بايد در اين خصوص همت كنند.

به گزارش خبرنگار ايرنا، حجت الاسلام ناصر صالحي در خطبه هاي آئين عبادي سياسي نماز جمعه در مصلاي آستارا اظهار داشت: شعار مقام معظم رهبري سرلوحه امور قرار گيرد و با اجراي اقتصاد مقاومتي و خريد كالاي ايراني، كشور از وابستگي اقتصادي به خارج نجات خواهد يافت.
وي اضافه كرد: كاهش وابستگي اقتصاد به نفت، نخريدن كالاهاي گران قيمت، تقويت اقتصاد درون زا و برخورد قاطع با مفسدان، زمينه پيشرفت همه جانبه كشور را فراهم خواهد ساخت.
وي بيان كرد: نظارت بر بازار و مقابله با گران فروشي در تعطيلات نوروز در دستور كار دستگاه هاي متولي قرار گيرد و خدمات مطلوبي به گردشگران ارائه شود.
صالحي افزود: جنگ در يمن وارد پنجمين سال شد و در اين مدت، 60 هزار نفر در اين كشور كشته شده اند اما استكبار جهاني از طريق رسانه هاي خود به دنبال اسلام هراسي است.
امام جمعه موقت آستارا با اشاره به سالروز تاسيس حوزه علميه قم افزود: 45 طلبه بومي در حوزه علميه آستارا تحصيل مي كنند و حوزه علميه اين شهرستان جزو 40 حوزه موفق و نمونه كشور است و خانواده ها، فرزندان خود را به فراگيري علوم ديني ترغيب كنند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده است.
7105 / 7124 /6030