آیینهای عبادی سیاسی نماز جمعه درشهرهای مختلف خوزستان برپا شد

اهواز- ایرنا - آیینهای عبادی سیاسی نماز جمعه در شهرها و روستاهای مناطق مختلف استان خوزستان برگزار شد و ائمه جمعه در خطبه های نخستین هفته از سال نو به تبیین مسایل سیاسی و اجتماعی روز برای نمازگزاران پرداختند.

مشكلات در سایه برادری بهتر رفع می شوند
دزفول - ایرنا - امام جمعه دزفول با اشاره به حواشی پیرامون مرز دزفول و اندیمشك گفت: نعمت امنیت و نظم و آرامش نعمتی بی بدیل است و همه باید برای رفع مشكلات در سایه برادری تلاش كنند.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید محمدعلی قاضی دزفولی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دزفول در مصلای امام علی(ع) با اشاره به نا آرامی چند روز پیش بر سر نصب تابلوی این شهر افزود: دشمن همواره به دنبال ایجاد نا امنی است لذا باید مراقب و هشیار باشیم، حادثه 29 اسفند حادثه ای تلخ بود كه منجر به درگیری عده ای از شهروندان دزفول و اندیمشك شد، و شیرینی نوروز علوی را از كام مردم گرفت.
امام جمعه دزفول با تسلیت به خانواده دگذشتگان و آرزوی شفای عاجل برای مجروحان این حادثه افزود: تمام تلاش و آبروی خود را برای آرام كردن فضا و جلوگیری از این حادثه تلخ به كار گرفتم.
وی با بیان اینكه مشكلات در سایه برادری بهتر رفع می شوند، گفت: از مسئولان خواهش كردم در این ایام برای رفع مشكل در فضایی آرام و با درایت از انجام مصاحبه و بیان سخنان تحریك آمیز خودداری كنند. برخی افراد در فضای مجازی اقدام به تقطیع كلمات و جمله ها كرده اند كه كار درستی نیست چراكه این كار موجب ایجاد تفرقه می شود.
حجت الاسلام قاضی دزفولی افزود: چند روز قبل همراه با فرمانده سپاه خوزستان دیداری با امام جمعه اندیمشك و هیات رزمندگان این شهرستان داشتم و تلاش كردم این موضوع در فضایی آرام حل شود.
وی با بیان اینكه دشمن همواره در كمین است، گفت: قبل از این حادثه از مسئولان تقاضا كردم برای اقدام مقتضی در این زمینه تصمیم گیری كنند همچنین در خطبه هفته قبل عنوان كردم دشمن با اختلاف افكنی و فتنه راه به جایی نمی برد.
امام جمعه دزفول با تاكید بر لزوم خنثی كردن فتنه های دشمن با اتكا به بصیرت افزود: احساسات و تعصبات بیجا مشكلی را رفع نمی كنند لذا باید به دنبال راه حل های عقلانی و عادلانه باشیم.
وی با تاكید بر لزوم بازی نكردن در زمین دشمن از مردم و مسئولان خواهش كرد برای رفع كدورت ها تلاش كنند تا دوستی و برادری جای آن را بگیرد.
حجت الاسلام قاضی دزفولی افزود: باید با كسانی كه چادرهای هلال احمر را از بین بردند و دانشگاه جندی شاپور و اموال عمومی آسیب زده اند، برخورد قانونی شود.
وی با بیان اینكه باید نسبت به اعمال و سخنان خود پاسخگو باشیم، افزود: وقتی یك بی تقوایی در فضای مجازی شكل می گیرد نباید آن را نشر داد.
امام جمعه دزفول با تاكید بر لزوم تذكر به انتشار دهندگان مطالب تفرقه آمیز گفت: ناشر این مطالب شریك گناه است.
وی از تلاش های شبانه روزی مسئولان از جمله استاندار و اعضای شورای تامین شهرستان و استان و همچنین بسیج و نیروی انتظامی تشكر كرد.
** آمریكا رو به افول است
خطیب جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه های نماز جمعه با اشاره به پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب و نامیدن سال 98 به سال رونق تولید گفت: امید است این سال، سالی سرشار از خیر و بركت باشد و مشكلات مردم با تدیبر مسئولان و همت مردم رفع شوند.
وی با بیان اینكه آمریكا روبه افول است، افزود: اگر در مقابل تهاجم حداكثری دشمن بسیح شویم سنگین ترین شكست تاریخ آمریكا رقم خواهد خورد.
حجت الاسلام قاضی دزفولی اضافه كرد: رئیس جمهوری آمریكا پس از متحمل شدن هزینه های فراوان در خاورمیانه، سفری همراه با ترس به كشور عراق داشت.
وی با بیان اینكه هزینه تسلیم شدن در مقابل دشمن به مراتب بیشتر از مقاومت و ایستادگی كردن است، گفت: كشورهایی مانند مصر و عربستان كه در مقابل آمریكا تسلیم شده اند، سرنوشت خوبی نداشته اند.
امام جمعه دزفول افزود: این كشورها هزینه های هنگفتی به آمریكا دادند ولی این كشور مستكبر در آخر با حقارت و ذلت با آنها رفتار می كند.
وی با اشاره به بشارت های مقام معظم رهبری درخصوص فرصت ها و گشایش ها در سال 1398 گفت: هر وعده ای كه رهبر معظم انقلاب داده اند جامه عمل پوشیده است و اكنون نیز وعده شكست دشمن در جنگ اقتصادی را داده اند.
حجت الاسلام و المسملین قاضی دزفولی با بیان اینكه سخنان رهبر معظم انقلاب مانند همیشه روح امید و نشاط را در ملت دمید، افزود: ایشان فرمودند اروپایی ها عملا از برجام خارج شده اند و كانال مالی آنها بیشتر شبیه شوخی است.
وی با بیان اینكه در حال جنگ اقتصادی با دشمن هستیم، اظهار داشت: دشمنان می دانند جمهوری اسلامی می تواند با هر دشمنی در منطقه مقابله كند و او را شكست دهد.
امام جمعه دزفول افزود: غربی ها اعلام كرده اند برای عربستان هسته ای و موشك می سازند كه البته به تعبیر رهبر معظم انقلاب این سلاح ها در اختیار مجاهدان اسلام قرار خواهند گرفت.
وی با اشاره به ششمین سال جنگ عربستان علیه یمن گفت: این جنگ كور هیچ نتیجه ای جز خوشحالی دشمنان نداشته است.
حجت الاسلام قاضی دزفولی با اشاره به سالروز آغاز عملیات فتح المبین اظهار داشت: این عملیات فتح الفتوح و یكی از پرافتخارترین عملیات در طول هشت سال دفاع مقدس بود و دزفول سهم عمده ای در آن داشت.


امام جمعه اندیمشك: عوامل اصلی حوادث اخیر برای تابلو باید محاكمه شوند
اندیمشك-ایرنا-امام جمعه اندیمشك با اشاره به ناآرامی های 29اسفند بر سر نصب تابلو در مسیر اندیمشك و دزفول گفت: محاكمه عوامل تحریك كننده این ناآرامی ها تنها چیزی است كه می تواند این تلخكامی را جبران كند.
به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام سید مصطفی حسینی نوری در خطبه های این هفته نماز جمعه اندیمشك افزود: افرادی كه احساسات مردم را تحریك كردند باید با برخورد قاطع قانون محاكمه شوند .
وی اظهار كرد: همچنین پایگاههای خبری كه در طول چند هفته به این مسائل دامن زده و مردم را تحریك كردند باید محاكمه شوند.
وی بیان كرد: باید برخی تعصبات را كنار بگذاریم زیرا شرایط كنونی مورد سوءاستفاده بدخواهان نظام اسلامی قرار گرفته است.
وی با بیان اینكه این مسائل مقاومت و جانفشانی چندین ساله شهرستان های اندیمشك و دزفول را تحت الشعاع قرار داده، افزود: ما هرگونه هنجار شكنی را رد می كنیم و باید با همه كسانی كه هنجارشكنی كردند برخورد شود.
وی مصداق این جریانات را خطای برخی بازیكنان در زمین دانست و افزود : بازیگران این صحنه خطاهای زیادی داشتند و باید برای خطای اول كارت زرد می گرفتند ، بازیكن وقتی ببیند داور بنا ندارد یا ملاحظه می كند، مسیر بازی و میدان را به خشونت می كشاند.
امام جمعه اندیمشك بیان كرد: هركس قانون شكنی و تعرض كرده و نظم عمومی و امنیت را به خطر انداخته باید كارت قرمز را بدون هیچ ملاحظه ای دریافت كند.
حجت الاسلام حسینی نوری افزود: بی قانونی و اخلال در نظم عمومی عواقب دارد ، ما از تصمیم شورای تامین استان حمایت می كنیم.
وی خطاب به مردم گفت : از شما مردم عزیز هم بخاطر خون شهدای عزیزمان و خون عزیزانی كه بیگناه كشته شدند می خواهم كه این قضایا را ختم كنید.
وی با بیان اینكه مملكت حساب و كتاب و قانون دارد افزود : محدوده این2 شهر را تقسیمات كشوری تعیین مرز می كند و تا آن زمان 2 شهر تابلو نداشته باشند ما هم از این تصمیم حمایت می كنیم از مردم هم میخواهیم این تصمیم را بپذیرند تا خدای نكرده آسیب های بیشتری وارد نشود.
وی افزود: خطابی هم به مردم عزیز اندیمشك و دزفول عرض كنم ، انچه باعث معرفی اندیمشك است 100 دقیقه بمباران هوایی است نه تابلو ، آنچه معرف دزفول قهرمان است 100 بمباران هوایی است نه تابلو ، پس چرا باید مقابل هم بایستیم.
وی افزود : وقتی از ما می پرسند علت این جریان چپیست ، شرم می كنیم بگوییم برای یك تابلو است.
امام جمعه اندیمشك گفت: مردم عزیز اندیمشك و دزفول ضد انقلاب از این حركت ها سوء استفاده كرده لذا بیایید بیش از این به مسائل ابتدایی دامن نزنیم.
وی افزود: آقایان عزیز اندیمشك ، هر تجمعی باشد خلاف شرع و خلاف قانون است ما از هیچ تجمعی ولو اینكه به حق باشد حمایت نمی كنیم.
وی گفت :بگذارید مسئولین براساس قانون تكلیف این مساله را مشخص كنند، ما هم از مسوولان درخواست می كنیم زودتر بیایند این موضوع را برای همیشه فیصله دهند.
وی خطاب به روحانیون ، بزرگان ، مدافعان حرم ، ایثارگران و متنفذین گفت: بزرگان دو شهر و مدافعان حرم و ایثارگران 2 شهر دور هم بنشینند و فیصله دهند ، بگذاریم مردم به زندگی خود برسند ، مردم گرفتار مشكلات معیشتی ، اقتصادی بسیار هستند حالا آیا ما همه آسیب های اجتماعی را حل كرده ایم و فقط این تابلو مانده است؟


مسئولان برای عملیاتی كردن شعار امسال قدم بردارند
آبادان - ایرنا - امام جمعه آبادان گفت: مسئولان با برنامه ریزی صحیح برای عملیاتی كردن شعار سال مقام معظم رهبری قدم بردارند.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام علی ابراهیمی پور در خطبه نمازجمعه این هفته در مصلای آبادان اظهار داشت: مردم برای حمایت از شعار مقام معظم رهبری در خرید كالای ایرانی موفق عمل كردند و این فرهنگ در بین بسیاری از مردم رایج بیشتر شده اما به خاطر كم شدن ارزش پول ملی ، سفره های آنها كوچكتر شده است.
وی افزود: آبادان جزو شهرهایی كه ظرفیت و پتانسیل های خوبی برای رونق تولید و اشتغال دارد لذا مسئولان با آگاهی نسبت به استفاده بهینه ازاین ظرفیت برای رونق تولید همت كنند .
امام جمعه آبادان به دیدار مقام معظم رهبری در پایان سال با اعضای مجلس خبرگان اشاره كرد و گفت: مقام معظم رهبری دراین دیدار دستورالعمل های بسیار مهم و راهبردی برای همه امت اسلامی برای مواجهه با چالش ها و حوادث مطرح كردند.
وی بااشاره به رهنمودهای رهبری در زمینه مرزبندی با دشمنان برای مواجهه با جنگ نرم گفت: سوءمدیریت مسولان ناموفق به عنوان مشكل جدی درونی نظام سبب ایجاد مشكلات در كشور می شود.
امام جمعه آبادان افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری تحریم ها و دشمنی آمریكا برای ما یك فرصت برای شناخت واقعی میدان است.
حجت الاسلام ابراهیم پور افزود: برهمین اساس مسوولان باید با رعایت ضوابط شرعی و تكیه بر تجربیات گذشته و بسیج حداكثری امكانات و توانایی ها در جنگ اقتصادی، سیاسی می توانند سنگین ترین شكست را به آمریكا تحمیل كنند.
وی عامل استمرار این انقلاب را وحدت مردم دانست و گفت: وحدت مردم با حضور مرجعیت و روحانیت عامل استمرار انقلاب شده است.

مسولان نظام شعارسال98راسرلوحه قراردهند
دزفول- ایرنا-امام جمعه شوش گفت : مسولان سران سه قوه به فكر باشند و شعار امسال را سرلوحه كار خود قرار دهند.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام سید محمد امام درخطبه های نمازجمعه این هفته شوش با تبریك سال نو و با اشاره به شعار امسال رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام 'رونق تولید' افزود : جنس و كالای ایرانی اهمیت و قابلیت توسعه و تسخیر بازار داخل را دارد از این رو باید كیفیت آن را بهتر كنیم.
وی اظهارداشت : مردم باید بدانند خرید جنس داخلی باعث رونق گرفتن بازار كار كارگران ایرانی می شود، شعار امسال نباید در حد شعار باقی بماند زیرا رونق تولید راهگشای مسایل اقتصادی ما و از اركان اقتصاد مقاومتی است.
امام جمعه موقت شوش گفت: بانك ها به عنوان یكی از اركان اصلاح اقتصادی باید به حوزه تولید توجه كنند، تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید با وضعیت كنونی و عملكرد فعلی بانك ها ممكن نیست و بانك ها باید بیش از همه در مسایل اقتصادی از فرمایش های رهبری اطاعت كنند.
امام جمعه شوش همچنین یادوخاطره عملیات غرور آفرین فتح المبین را گرامی داشت.

امام جمعه موقت گتوند: رونق تولید مشكلات كشور را حل می كند

گتوند- ایرنا-امام جمعه موقت گتوند با تاكید بر تحقق شعار سال گفت: رونق تولید سبب رفع مشكلات كشور می شود.
به گزارش ایرنا،حجت الاسلام روح الله خدادادی درخطبه های نماز جمعه گتوند در مصلای امام خمینی(ره) این شهرستان با تبریك سال نو، به نامگذاری سال 98 به سال 'رونق تولید' از سوی مقام معظم رهبری اشاره كرد و افزود: اگر تولید، رونق بگیرد بسیاری از مشكلات كشور از جمله اشتغال،ازدواج و مسكن رفع می شود و به همین دلیل است كه رهبر معظم انقلاب بر این موضوع تاكید دارند.
وی در ادامه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع پرشور زائران و مجاوران حرم رضوی در مشهد در اولین روز سال گفت:مسئولان باید به توان داخلی اعتماد كرده و با استفاده از ظرفیت كشور مشكلات را رفع كنند و از وابستگی و اعتماد به اروپا و غرب صرف نظر كنند.
امام جمعه موقت گتوند در ادامه به ایام البیض (اعتكاف) در مساجد شهرستان گتوند اشاره كرد و گفت:در سال های اخیر جمع زیادی از مردم از مراسم اعتكاف استقبال كردند.
حجت الاسلام خدادادی در پایان به دوم فرودین مصادف با پانزدهم رجب وفات حضرت زینب(س) اشاره كرد و با تسلیت این روز در ذكر مناقب بانوی كربلا سخن گفت.
7467/7280/7100/6002/3022/7281