توليد رقابتي تنها راه تقويت ارزش پول ملي است

اراك - ايرنا - نماينده ولي فقيه در استان مركزي و امام جمعه اراك گفت: توليد رقابتي و صادرات محور تنها راه تقويت ارزش پول ملي است.

به گزارش ايرنا، ايت الله «قربانعلي دري نجف آبادي» در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه اراك در مصلي بيت المقدس اين شهر، افزود: توليد انبوه و با كيفيت پشتوانه اقتصادي كشور و در نهايت ارزش پول ملي است و كارگزاران نظام بايد برنامه هاي اقتصادي خود را بر اين اساس تدوين كنند.
وي ادامه داد: مقام معظم رهبري با هوشمندي و درايت منحصر به فرد خود سال جديد را با عنوان رونق توليد عنوان فرمودند و آحاد جامعه بايد براي تحقق اين مهم بسيج شوند.
امام جمعه اراك اظهار داشت: توليد با كيفيت و صادرات محور مي تواند تمام توطئه هاي اقتصادي و تحريم هاي ظالمانه دشمنان ايران اسلامي را نقش برآب كرده و عزت و سربلندي را به ملت ايران هديه كند.
آيت الله دري نجف آبادي بيان كرد: تنظيم سياست هاي ارزي بايد متناسب با تقويت پول ملي باشد و ارز كشور به عنوان مهمترين داشته ملي بايد در راستاي تامين مواد اوليه، خط توليد و رونق توليد به كار گرفته شود.
وي اضافه كرد: بانك مركزي وظيفه دارد نقدينگي موجود در كشور را در راستاي سرمايه گذاري و توليد مديريت كند به طوري كه آحاد جامعه در اين فرآيند ملي سهيم باشند.
نماينده ولي فقيه در استان مركزي ادامه داد: مردم و مسئولان بايد با كار و تلاش شبانه روزي تحريم هاي دشمنان را به فرصت توليد و توسعه تبديل كنند و با وجود ظرفيت هاي مهم صنعتي و كشاورزي اين مهم با برنامه ريزي هاي كارشناسي دست يافتني است.
آيت الله دري نجف آبادي گفت: آحاد جامعه بايد در فرآيند توليد در تمام بخش هاي اقتصادي، كشاورزي و خدمات سهيم باشند و به صورت شبانه روزي در راستاي آباداني ايران اسلامي گام بردارند.
وي اظهار داشت: مراكز تحقيقاتي، دانشگاهي و شركت هاي دانش بنيان بايد فعال تر از گذشته باشند و با مطالعات كاربردي، خوراك توليدي واحدهاي صنعتي، كشاورزي و خدماتي را تامين كنند.
نماينده ولي فقيه در استان مركزي افزود: دانشمندان هسته اي ايران اسلامي با كار بسيجي و مديريت جهادي توانستند ايران را به يكي از قدرت هاي صلح آميز هسته اي دنيا تبديل كنند بنابراين ظرفيت كار و فعاليت در تمام بخش ها وجود دارد.
آيت الله دري نجف آبادي ادامه داد: توليد با كيفيت و رقابتي زمينه ساز عزت و شرف هر كشوري است و در آموزه هاي معنوي نيز به خودكفايي و توليد اشاره هاي بسياري شده است.
وي بيان كرد: اگر كشورهاي آلمان، ژاپن، چين و ويتنام بعد از جنگ جهاني دوم به قدرت هاي برتر در زمينه هاي مختلف اقتصادي تبديل شده اند به دليل مشاركت آحاد ملت آنها در مقوله توليد و صرفه جويي است بنابراين ملت ايران نيز بايد با قدرت هر چه تمامتر در راستاي منويات رهبر معظم انقلاب حركت كرده و در توسعه و آباداني ايران اسلامي نقش آفريني كنند.
امام جمعه اراك اظهار داشت: صادرات مواد خام و معدني در ايران بايد جاي خود را به صادرات كالاهاي نهايي بدهد چرا كه سود حاصل از صادرات مواد خام نصيب كشورهاي مختلف جهان مي شود.
آيت الله دري نجف ابادي گفت: فرآيند مونتاژ كه در بسياري از كارخانه هاي كشور و به خصوص استان مركزي جريان دارد منفعتي چنداني براي كشور به دنبال ندارد و بايد ساختار توليد بومي سازي شود.
وي افزود: صنايع موجود در نقاط مختلف كشور به خصوص استان مركزي و شهرستان اراك نمونه كاملي از توانمندي و ظرفيت هاي ارزشمند صنعتي است كه در صورت بهره گيري از تمامي ظرفيت ها مي توان بخش عمده اي از بازار جهاني را به دست آورد.
نماينده ولي فقيه در استان مركزي در ادامه سخنان خود به 15 رجب و سالروز وفات حضرت زينب(س) نيز گفت: حضرت زينب (س) به واسطه حضور در كربلا و مشاهده آن واقعه عظيم، ﻧﻘﺶ مهم و ﻣﺎﻧﺪﮔﺎري در ﺣﻔﻆ و ﺣﺮاﺳﺖ ﻓﻠﺴﻔﻪ ﻗﯿﺎم و ﺣﻘيقت هاي آن ﺑﺮعهده داﺷﺖ.
آيت الله دري نجف آبادي در خصوص حادثه تروريستي كه منجر به شهادت 49 نفر از مسلمانان شد، نيز گفت: عامل اصلي اين اقدام تروريستي استكبار جهاني و غرب است و اين مهم يكبار ديگر فرهنگ آدم كشي و نسل كشي غرب را به منصه ظهور گذاشت.
نماز عبادي سياسي جمعه در 33 نقطه استان مركزي برگزار مي شود.
3017/3075