حل مشكلات اقتصادي اولويت مسئولان باشد

كرمان - ايرنا - نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه كرمان با تبريك سال جديد گفت: مسئولان در سال 98 حل مشكل معيشت و اقتصاد را بايد اولويت و مورد توجه قرار دهند.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام حسن عليدادي سليماني در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته كرمان در مصلي امام علي (ع) افزود: مقام معظم رهبري در پيام نوروزي خود امسال را سال رونق توليد اعلام كردند و در اين نامگذاري حكمت هاي فراواني است.
وي تصريح كرد: توجه به رونق اقتصادي، اشتغال و رفع بيكاري، پيشرفت و افزايش كيفيت و كميت كالا و ارزش پول ملي در سايه رونق توليد بدست مي آيد.
امام جمعه كرمان با اشاره به فرمايشات رهبر معظم انقلاب در سال جديد و در حرم رضوي گفت: سال 98 سال تهديد نيست و بايد سايه تهديد را از كشور دور كنيم.
وي با بيان اينكه مقام معظم رهبري سال 98 را سال فرصت هاي ناميدند تاكيد كرد: سال جديد بايد زمان خلق فرصت هاي طلايي براي كشور باشد.
حجت الاسلام عليدادي اظهار داشت: مسئولان و افرادي كه در اقتصاد كار مي كنند آرايش اقتصادي بگيرند و محياي ميدان جنگ اقتصادي باشند و به وظايف خود عمل كنند.
امام جمعه كرمان تاكيد كرد: نقش جوانان در جنگ اقتصادي در سال جديد بسيار پر رنگ است لذا بايد مسئوليت را در اختيار جوانان دانشمند، تحصيل كرده و مومن قرار دهيم تا بتوانند كشور را از اين پيچ تاريخي عبور دهيم.
وي تصريح كرد: همه بايد وحدت اسلامي را حول محور ولايت حفظ كنند و مسئله اصلي دشمن است و نبايد اختلافات جدي شود.
حجت الاسلام عليدادي بيان كرد: چهار سال از تجاوز دولت سعودي و هم پيمانانش به كشور مظلوم يمن مي گذرد و در اين مدت انسان هاي بيگناه بسياري زخمي و كشته شدند و زير ساخت هاي اين كشور بيرحمانه از بين رفته است.
وي افزود: متاسفانه مجامع بين المللي كه شعار حقوق بشر آنها گوش فلك را كر كرده هيچ اقدامي در دفاع از مردم ستمديده يمن انجام نداده اند.
خطيب جمعه كرمان تصريح كرد: اميدواريم با تلاش مجاهدان شاهد پيروزي مردم يمن بر اين توطئه سعودي و اسرائيلي باشيم.
وي با اشاره به سالروز تاسيس حوزه علميه قم گفت: يكي از بركات حوزه، تربيت امام عظيم الشان بود كه توانست انقلاب اسلامي را رهبري كند.
حجت الاسلام عليدادي سليماني با اشاره به سالروز حمله مزدوران رژيم شاه به مدرسه فيضيه قم اظهار داشت: طلاب مورد حمله دژخيمان شاه قرار گرفتند كه برخي از آنها زخمي و بعضي هم شربت شهادت نوشيدند.
امام جمعه كرمان در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به آيات و روايات ديني گفت: رسيدگي به نيازمندان در جامعه در معرف ديني بحث جدي است و افراد نيز در بعد فردي و زماني كه به موقعيت و مقامي دست پيدا مي كنند بايد به آن جامعه عمل بپوشانند.
وي تصريح كرد: در سال نو بايد در راستاي انفاق و كمك به نيازمندان بكوشيم و افرادي كه در جامعه مسئوليت دارند بايد از مسئوليت و قدرت خود در راستاي برطرف كردن نيازهاي محرومان و مستمندان استفاده كنند.
3029/7437