سیلزدگان از صدا و سیما و مسئولان سد گلایه مندند

گنبدكاووس - ایرنا - امام جمعه اهل سنت گنبدكاووس با یادآوری وقوع سیل و بحران پیش آمده ناشی از آن در این شهرستان گفت: مردم سیلزده منطقه از عملكرد صدا و سیما و مسئولان سد گلایه مند هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آخوند عبدالكریم جاور در خطبه های نماز جمعه مردم اهل سنت گنبدكاووس افزود: اكثر مردم از صدا و سیمای گلستان در خصوص پوشش اخبار و وقایع سیل و اطلاع رسانی گلایه مند هستند و من در اینجا گلایه مردم را اعلام می كنم.
وی افزود: رسانه ملی كه از بیت المال اداره می شود باید رصد و اطلاع رسانی بموقع می كرد ولی فقط در حد اعلام خبر فعالیت كرده است.
امام جمعه اهل سنت گنبدكاووس افزود: مردم همچنین از عملكرد مسئولان سدهای گلستان و بوستان گلایه دارند و گفته می شود سدها بموقع بازنشده و سهمیه آب زمین های كشاورزی داده نشده است.
وی خاطرنشان كرد: مسئولان آگاه باشند كه این مسائل وجود دارد.
آخوند جاور در ادامه سخنان خود به گستردگی سیل در منطقه و كشیده شدن آن به مناطق غرب گنبدكاووس از جمله آق قلا و روستاهای آن اشاره كرد و از مسئولان بویژه نمایندگان استان گلستان در مجلس شورای اسلامی خواست به صورت جدی پیگیر جبران خسارات وارده به مردم باشند.
وی افزود: مسئولان بویژه نمایندگان مردم در مجلس آگاه هستند كه چه مقدار خسارت به اموال، منازل و اراضی كشاورزی وارد شده و تنها دریك مورد گفته می شود یك سوم اراضی كشاوررزی استان را سیل نابود كرده است.
امام جمعه اهل سنت گنبدكاووس با بیان اینكه وقوع سیل، موقعیت بحرانی در استان گلستان ایجاد كرد، گفت: مسئولان منطقه بویژه نمایندگان گلستان در مجلس باید به صورت جدی جبران خسارات وارده به مردم را از دولت مطالبه كنند.
وی با تقدیر از زحمات مسئولان گنبدكاووس در ستاد بحران اعم از فرمانداری، هلال احمر، آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و سایر دستگاه های خدمت رسان برای امدادرسانی به مردم و تامین مكان اسكان موقت برای سیلزدگان گفت: عملكرد مردم و مخصوصا جوانان نیز برای كمك و همیاری به سیلزدگان قابل تقدیر است.
وی از فرماندار گنبد و استاندار گلستان نیز خواست نسبت به ایجاد یك پایگاه برای استقرار ماشین آلات سنگین از قبیل گریدر و لودر در شرق استان، برای استفاده در مواقع بحران تاكید و تصریح كرد: با توجه به گستردگی شرق گلستان نیازی نیست كه تمامی ماشین آلات سنگین در مركز استان مستقر باشند.
وی بر ارائه كمك های مردمی و یاری به سیلزدگان تاكید كرد و با استناد به حدیثی از رسول مكرم اسلام (ص) مبنی از مردم خواست با تمام توان به یاری همنوعان خسارت دیده خود بشتابند.
به گزارش ایرنا، در آیین نمازجمعه مردم گنبدكاووس، هیات امنای مصلی اهل سنت این شهرستان اقدام به جمع آوری كمك های نقدی نمازگزاران به نفع سیلزدگان منطقه كرد.
1860