تصادفات جاده اي خراسان شمالي 4 قرباني داشت

بجنورد- ايرنا- معاون عمليات پليس راه خراسان شمالي گفت: وقوع تصادفات جاده اي در اين استان از ابتداي طرح نوروزي تاكنون چهار قرباني داشته است.

سرهنگ محمدرضا قهرمان نژاد روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: وقوع سه فقره تصادف منجر به فوت در طرح نوروزي امسال چهار قرباني داشته است.
وي افزود: شب گذشته، بر اثر تصادف يك دستگاه پرايد با يك دستگاه سمند، در محدوده رباط قره بيل، يك سرنشين پرايد جان خود را از دست داد.
معاون عمليات پليس راه خراسان شمالي درباره علت اين سانحه ترافيكي افزود: سه دهنه پل در محدوده رباط قره بيل به علت بارندگي ها نشست كرده بود كه اين امر سبب ايجاد دست انداز و اخلال در تردد شده بود.
وي تصريح كرد: راننده سمند از سمت جنگل گلستان به آشخانه در حال حركت بود كه به علت دست انداز دچار انحراف به لاين مخالف شده و منجر به تصادف با پرايد شده است.
سرهنگ قهرمان نژاد با اشاره به اينكه سرنشين پرايد به علت شدت ضربه، در صحنه فوت كرد افزود: در اين سانحه 50 درصد عامل تصادف راننده سمند و 50 درصد راه، شناخته شده است.
وي افزود: در سانحه ديگري، برخورد يك دستگاه خودرو دانگ فنگ با پرايد، در محور سنخواست-اسفراين سبب كشته شدن دو سرنشين پرايد شد.
معاون عمليات پليس راه خراسان شمالي گفت: اين سانحه صبح امروز گزارش شده است.
وي افزود: كارشناسان، علت اين سانحه را تجاوز به چپ، خستگي و خواب آلودگي راننده خودرو دانگ فنگ اعلام كرده اند.
سرهنگ قهرمان نژاد گفت: در سانحه ديگري كه در 25 اسفند سال گذشته و در نخستين روز از طرح نوروزي رخ داد، برخورد سمند با تراكتور سبب كشته شدن سرنشين سمند شد.
معاون عمليات پليس راه خراسان شمالي اظهار داشت: اين حادثه در محور فرعي جاجرم به روستاي اصغر آباد رخ داد و علت آن نقص فني در سيستم روشنايي تراكتور و عدم توجه به جلو از سوي راننده سمند گزارش شده است.
7185/ 6042