نمایشگاه محصولات كشاورزی و صنایع دستی در سردشت گشایش یافت

مهاباد - ایرنا - نمایشگاه عرضه محصولات كشاورزی و صنایع دستی بومی محلی برای بازدید مسافران نوروزی در سردشت گشایش یافت.

مدیر جهاد كشاورزی سردشت روز جمعه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: این نمایشگاه در قالب 50 غرفه متنوع از محصولات كشاورزی محلی شامل عسل، لبنیات، گردو، سماق، باسلوق، گیاهان دارویی و همچنین صنایع دستی بانوان، روستاییان و عشایر منطقه در محل بازارچه كالاهای مرزی شهرداری این شهرستان دایر شده است.
احمد علی پور هدف از برگزاری این نمایشگاه را شناساندن تولیدات كشاورزی و محصولات محلی این شهرستان، بهره گیری از ظرفیت های گردشگری، خودباوری در تولیدكنندگان محصولات و كالاهای بومی در جهت اشتغال پایدار عنوان كرد و ادامه داد: این نمایشگاه تا پایان تعطیلات نوروزی آماده بازدید مسافران است.
وی بیان كرد: در حاشیه این نمایشگاه هه لپه ركی، پخت نان محلی، خانه سنتی گردشگر و نمایش نیز اجرا خواهد شد كه میهمانان نوروزی در كنار خریدهایشان با فرهنگ این منطقه نیز به این شكل آشنا می شوند.
به گزارش ایرنا مجموع اراضی كشاورزی شهرستان سردشت 28 هزار هكتار است كه از این میزان هشت هزار هكتار سطح زیر كشت باغات است و حدود 17 هزار هكتار نیز اراضی زراعی است.
سردشت از شهرهای جنوبی استان آذربایجان غربی بوده كه سالانه بالغ بر 120 هزار تن انواع محصولات كشاورزی اعم از دامی، زراعی و باغی در این منطقه تولید و روانه بازار مصرف می شود.
عمده ترین محصول باغ های سردشت با پنج هزار هكتار انگور دیم است.
7562/6185/2093

سرخط اخبار استان‌ها