مدال طلای وزن 87 كیلوگرم به فرنگی كار ایران رسید

تهران- ایرنا- فرنگی كار وزن 87 كیلوگرم ایران در رقابت های كشتی فرنگی زیر 23 سال قهرمانی آسیا با غلبه بر تمامی حریفان به مدال طلا رسید.

به گزارش روز جمعه ایرنا از فدراسیون كشتی، رقابت های كشتی فرنگی زیر 23 سال قهرمانی آسیا در شهر اولان باتور مغولستان در حال برگزاری است.
در وزن 87 كیلوگرم این دوره از رقابت ها پنج فرنگی كار حضور داشتند كه «محمد هادی ساروی» در كشتی نخست با نتیجه 6 بر 3 «كومار سونیل» از هند را مغلوب كرد و در مبارزه بعدی مقابل «كالیدین آسیكیف» از قرقیزستان به پیروزی رسید.
ساروی در ادامه رقابت های كشتی وزن 87 گیلوگرم با نتیجه 11 بر صفر «بیلگون بایارسایخان» از مغولستان را شكست داد و در مبارزه چهارم نیز با نتیجه 8 بر صفر از سد «میربك كوردبای» از قزاقستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.
در وزن 55 كیلوگرم كه با حضور 5 نفر به صورت دوره ای برگزار می شود، پویا دادمرز در كشتی نخست با نتیجه 9 بر صفر «بایورجان سادووكاسوف» از قزاقستان را مغلوب كرد و در مبارزه بعد مقابل «داواباندی مونخ اردن» از مغولستان با نتیجه 8 بر 3 به برتری رسید، اما در كشتی سوم با نتیجه 7 بر صفر مقابل «سرداربك كونوشبایف» از قرقیزستان شكست خورد.
در وزن 63 كیلوگرم كه با حضور پنج كشتی گیر برگزار می شود، «میثم دلخانی» در كشتی نخست با نتیجه 11 بر یك مقابل ویجای از هند به پیروزی دست یافت و در مبارزه دوم خود با توجه به حاضر نشدن «یرنار فیداخمتوف» از قزاقستان پیروز شد.
وی در كشتی سوم نیز «المار تالانتبك اولو» از قرقیزستان را با نتیجه 5 بر 4 شكست داد. دلخانی در صورت پیروزی در كشتی چهارم خود مقابل تلمان باتومار از مغولستان صاحب مدال طلا خواهد شد.
مسابقات وزن 61 كیلوگرم با حضور هفت نفر در دو گروه به صورت دوره ای برگزار شد كه «محمد نامجو مطلق» در گروه 2 با نتیجه 12 بر یك و ضربه فنی اورازوف از تركمنستان را شكست داد، اما در كشتی دوم با نتیجه 3 بر یك مغلوب اصیل آلتاكین از قزاقستان شد و به دیدار نیمه نهایی رفت.
وی در این دیدار مقابل «اولوكبك ژولدوشبیكوف» از قرقیزستان با نتیجه 6 بر یك شكست خورد و راهی دیدار رده بندی شد.
در وزن 92 كیلوگرم نیز پنج كشتی گیر حضور داشته و مسابقات به صورت دوره ای برگزار شد. در این وزن «ارشك محبی» در دور نخست با نتیجه 6 بر صفر آدلت كالتایف از قزاقستان را مغلوب كرد و در دور بعد مقابل ویكی از هند با نتیجه 5 بر صفر پیروز شد و در دور سوم نیز با نتیجه 8 بر 2 آزات گاجیف از تركمنستان را شكست داد.
محبی در صورت شكست «تسوتگرل مونخباتار» از مغولستان در كشتی چهارم صاحب مدال طلا خواهد شد.
در مسابقات روز نخست این دوره از رقابت ها «امین كاویانی نژاد» و «مهدی ابراهیمی» در وزن های 72 و 82 كیلوگرم به مدال طلا، محمدرضا گرایی و علی اكبر یوسفی در وزن های 77 و 130 كیلوگرم به مدال نقره و مهدی محسن نژاد و حسن آریانژاد در وزن های 60 و 97 كیلوگرم به مدال برنز دست یافتند. محمد الیاسی نیز در وزن 67 كیلوگرم چهارم شد.
بر اساس برنامه این مسابقات، رقابت های وزن های 57، 65، 74 و 125 كیلوگرم روز شنبه و مسابقات وزن های 70، 79، 86 و 97 كیلوگرم روز یكشنبه (4 فروردین ماه) برگزار می شود.
ورزشی**2052**2022