۲ فروردین ۱۳۹۸، ۱۲:۳۷
کد خبر: 83251086
T T
۰ نفر

محمدرضا شجریان برنده یك جایزه بین المللی شد

۲ فروردین ۱۳۹۸، ۱۲:۳۷
کد خبر: 83251086
محمدرضا شجریان برنده یك جایزه بین المللی شد

تهران - ایرنا - «محمدرضا شجریان» استاد صاحب نام آواز ایرانی جایزه ویژه یك موسسه فرهنگی بین المللی را بخاطر یك عمر فعالیت هنری و مشاركت مستمر در شكل دادن به میراث موسیقی جهانی، از آن خود كرد.

به گزارش روز جمعه ایرنا، موسسه بین المللی موسیقی آقاخان(Aga Khan Development Network) كه قرار است روز 13 فروردین جاری در مراسمی در لیسبون پایتخت پرتغال ، جایزه استاد شجریان را به وی اعطا كند، روز جمعه با انتشار گزارشی در پایگاه اینترنتی خود، این هنرمند را استادی بی بدیل در عرصه موسیقی دانست كه علاوه بر داخل ایران در موسیقی جهانی هم تاثیر گذار بوده است.
این موسسه بین المللی به تعدادی از هنرمندان و اساتید موسیقی از كشورهای مختلف جوایزی اعطا خواهد كرد اما جایزه اصلی و ویژه این موسسه به استاد شجریان تعلق می گیرد.
جایزه ویژه موسسه آقاخان كه امسال به استاد شجریان تعلق گرفت، معتبرترین جایزه این موسسه بین المللی بوده كه در كنار جوایزی همچون 'آموزش' ، 'خلاقیت و نوآوری' و 'حفاظت و احیای میراث موسیقی' هر ساله به مهم ترین و تاثیرگذارترین شخصیت های موسیقی جهان اعطا می شود.
قرار است در روزهای 11 تا 13 فروردین ماه جاری، بخش نهایی رقابت های موسیقی موسسه آقاخان در پایتخات پرتغال برگزار و در روز پایانی، با اعطای جوایزی از برگزیدگان تقدیر شود.
در این مسابقه 14 شركت كننده با یكدیگر رقابت خواهند كرد، از ایران نیز شركت كننده هایی از جمله شاهو عندلیبی در رشته 'نی ایرانی'، آرش محافظ دررشته 'سنتور' و رضا پرویز زاده در رشته ' كمانچه' حضور خواهند داشت.
موسسه موسیقی آقاخان (AKMI)، موسسه ای برای آموزش و تولید آثار موسیقی و حمایت از هنرمندان در سراسر جهان است.
خاورم*9469*1723