۲ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۱
کد خبر: 83250962
۰ نفر
خوراك هاي سنتي، گيلان را دلپذيرتر مي كند

آستارا - ايرنا - گيلان آراسته به جنگل و جلگه و دريا از تنوع غذاهاي محلي و سنتي نيز برخوردار است و معرفي خوراكهاي گوناگون و خوش عطر و طعم آن، براي جذب و ماندگاري مسافران و رونق صنعت گردشگري استان ضرورت دارد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، بر اساس اعلام اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري گيلان، 170 نوع غذا و خوراكي محلي و سنتي نظير لونگي، باسترما، بوراني پلو، كال كباب، اناربيج، ترش تره، ماهي فويج، فسنجان، واويشكا، ميرزاقاسمي، باقلاقاتوق، كولي غورابيج، آش ترش، سيرقليه، چخرتمه، ماهي مالاتا و مسما و ده ها چاشني و مكمل غذايي از جمله زيتون پرورده، ماست چكيده، ماهي شور و دودي، سير ترشي و هفت بيجار در اين استان شناسايي شده است.
سفره آرايي، بهداشت پخت و شوق استقبال از مهمانان و مسافران از خصائل بانوان و زنان هنرمند گيلاني است و عطر برخاسته از تنور روستاها، آشپزخانه منازل و دستپخت سرآشپزهاي قابل رستوران ها و سفره خانه ها روح و جان رهگذران و مسافران را تسخير مي كند.
275 مجمتع بين راهي و صدها مركز تهيه و توزيع غذا در محورهاي مواصلاتي گيلان در نخستين روزهاي سال 98 پذيراي هزاران گردشگر و مسافر داخلي و خارجي است و به تدريج بر شمار مهمانان نوروزي اين ديار سرسبز افزوده مي شود و بهره مندي اقتصادي از اين فرصت ها، هنر مديران و مسئولان امر را مي طلبد.
استاندار گيلان گردشگري را يكي از بزرگترين ظرفيت هاي فعال كننده اقتصاد اين استان مي داند و بر تعامل بيشتر مسئولان و بخش هاي خصوصي براي بهره مندي از ظرفيت هاي گردشگري تاكيد مي كند.
مصطفي سالاري مي گويد: گردشگري محور توسعه گيلان است و از خادمان اين حوزه با جديت حمايت مي كنيم و فعالان اين عرصه بايد مطالبه گر باشند و اگر دستگاهي در توسعه اين صنعت، كوتاهي كند، اطلاع رساني كنيد تا برطرف كنيم.
حميد رضا آذرپور معاون گردشگري اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري گيلان، افزايش شمار مسافران نوروزي استان نسبت به سال قبل را پيش بيني كرده است و بنابراين، متوليان گردشگري بايد از اين فرصت براي ماندگاري بيشتر مسافران استفاده كنند و يكي از راهكارها، احياء و معرفي غذاهاي محلي است.
در منتهي اليه غرب استان گيلان و نوار مرزي جمهوري آذربايجان، شهرستان آستارا در مقام استقبال از گردشگران داخلي و خارجي نقش مهمي دارد و آشپزها و رستوران داران اين شهرستان مرزي نيز به كيفيت و طعم غذاهاي محلي براي جلب نظر مهمانان، اهميت زيادي قائل هستند.
روحي مدير يكي از غذاخوري هاي بزرگ آستارا مي گويد: غذاهاي سنتي گيلان مشهور است و مشتري هاي خارجي نيز به تعدادي از آنها علاقه مند هستند و توجه به نظر مشتري در تهيه غذا، رمز موفقيت يك رستوران يا غذاخوري است.
او ادامه مي دهد: بسياري از مشتريان ما براي صرف غذاهاي سنتي گيلان به اين ديار سفر مي كنند و حفظ كيفيت غذاها در جلب نظر مخاطبان و رعايت ذائقه آنها مد نظر ماست و آشپزهاي مجرب، در پخت خوراكي هاي محلي و سنتي مهارت خوبي دارند.
سرپرست اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آستارا نيز با اشاره به توجه مسافران و گردشگران به شبكه هاي اجتماعي گيلان در سفر به اين استان، ضرورت معرفي غذاهاي سنتي در فضاي مجازي را خاطر نشان مي شود.
پردل اميري نژاد مي گويد: حضور انبوه مردم و به خصوص جوانان در فضاي مجازي، فرصت كم نظيري براي معرفي خوراكي هاي محلي گيلان فراهم كرده است و استفاده مطلوب از اين ظرفيت، باعث جذب و ماندگاري بيشتر گردشگران داخلي و خارجي و رونق صنعت گردشگري استان خواهد شد.
با توجه به جايگاه غذا نزد مردم و ارج گذاري عمومي به دست پخت هاي سنتي و محلي، با احيا و معرفي اغذيه هاي سنتي گيلان در شهرهاي مختلف اين استان، امكان تحول بزرگ در زنجيره خدمات گردشگري و رونق اقتصادي وجود دارد و در اين راستا نقش اداره هاي ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، مديران مجتمع هاي اقامتي و غذاخوري ها و رسانه ها غير قابل انكار است.
عيسي پاشاپور
7124 /6030